Skutecznie, domowe sposoby na pozbycie się komarów

www.sxc.hu

 Wiosna wybuchła ciepłem, po czym postanowiła spłynąć deszczem. Taka pogoda nie mogła pozostać bez wpływu na liczebność komarów, które zaczęły mnożyć sie na potęgę. Jak sobie z nimi poradzić - to pytanie zadaje sobie większość z nas, zwłaszcza w wiosenno-letnie wieczory, gdy zaczynamy się rozpaczliwie opędzać od małych krwiopijców. 

 

Można oczywiście zastosować ogólnie dostępne, szeroko reklamowane środki przeciw komarom, jednak istnieje szereg ekologicznych i tańszych sposobów na rozwiązanie tego problemu.

 

Komary nie lubią zapachu liści pomidorów, dlatego kilka doniczek z krzakami pomidorów, ustawionych na parapecie okiennym, będzie stanowić skuteczną barierę dla komarów. Także zapach olejku cedrowego potrafi odstraszyć komary, pomoże również pozbyć się z domu karaluchów i much. W walce z komarami przydatny będzie także olejek z drzewa herbacianego. Pomoże on również złagodzić swędzenie w miejscu użądlenia. Ponieważ komary nie znoszą zapachu kamfory, wystarczy podgrzać 100 gramów, aby uchronić przed komarami - i innymi latającymi owadami  - nawet bardzo duży pokój. 

 

Od komarów można się ochronić także podczas spotkań na otwartym terenie: przy grillu, czy ognisku. Odstraszająco na komary podziała zapach anyżu, eukaliptusa i goździków. Każdy z tych olejków roślinnych należy nanieść na odkrytą skórę lub wlać kilka kropel bezpośrednio na źródło ognia: do kominka lub ogniska, albo wlać na podgrzewacz umieszczony nad świeczką. Aby odstraszyć komary, można też posiekać kwiaty i liście bazylii i wiśni, a następnie umieścić je w miseczce, trzymając zioła w bezpośrednim otoczeniu. W zwalczaniu komarów pomogą także szyszki sosny i świerka. Wystarczy wrzucić je do ogniska, aby zapach odstraszył wszystkie komary.

 

Stosując powyższe sposoby, w spokoju będzie się można cieszyć ciepłym wieczorem w gronie przyjaciół, bez obawy o komary i swędzące bąble po ukąszeniach.

 

 

Ocena

Brak głosów

Z dzikich roślin warto wypróbować nacieranie skóry rozgniecionymi gałązkami czeremchy zwyczajnej lub rozgniecionymi pędami krwawnika pospolitego

Dodane przez SurvivorMan (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

U mnie niestety domowe sposoby nie bardzo działają, próbowałam rozrabiać jakieś specyfiki, sadziłam roślinki odstraszające komary, ale niestety skuteczność jest równa zero. Jednak wolę już te środki chemiczne, bo przynajmniej po zastosowaniu tych komarów jest znacznie mniej. Dobry jest taki środek Diablo forte, nie wiem jak producent go przyrządza, ale najważniejsze że zawsze działa.

..ale gdy już mamy swędzące krostki po ukąszeniach...proszę smarować je roztworem sody spożywczej z niewielką ilością wody.Pomaga:-) ..właśnie się kuruję po tych małych bestiach !

Dodane przez emma (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

Ja z kolei muszę przyznać, że ani trochę nie widziało mi się ani inwestowanie w drogi środek ani wezwanie ekipy , więc po prostu zająłem się poszukiwaniem rozwiązania na własną rękę. W internecie jest bardzo wiele ciekawych artykułów, na których się opierałem podczas walki z komarami, jak chociażby ten: http://ddd-kowal.pl/blog/dezynsekcja/jak-pozbyc-sie-komarow-najlepsze-s… Muszę przyznać, że rezultaty są niezłe, no i przede wszystkim udało mi się zaoszczędzić.