Biustonosz jest nie tylko zbędny, ale i szkodliwy

http://123rf.com

Francuscy badacze poinformowali w środkach masowego przekazu, że noszenie biustonosza jest nie tylko bezużyteczne, ale i szkodliwe dla piersi.

 

Przez 15 lat grupa badaczy z Uniwersytetu Besançon we Francji mierzyła i badała uroki uczestniczek eksperymentu. Naukowiec nadzorujący badania - profesor Jean-Denis Ruyon powiedział, ze w eksperymencie wzięło udział 130 kobiet w wieku od 18 do 35 lat.

 

Jak się okazuje, kobiety które nie noszą staników, mają zazwyczaj bujniejsze i jędrniejsze piersi. Naukowcy również obalają twierdzenie, że noszenie biustonoszy zmniejsza obciążenie mięśni pleców. Według wyników przeprowadzonych badań, kobiety noszące stanik odczuwają ten sam ciężar, jak bez niego. Dodatkowo piersi w biustonoszu tracą naturalne skłonności do opierania się sile grawitacji i zanika elastyczności ich skóry. Noszenie staników zalecane jest jedynie kobietom powyżej 45 roku życia, które mają i karmiły dzieci piersią.

 

To odkrycie przyczyniło francuskim naukowcom wielu wrogów wśród producentów bielizny, którzy od wielu lat inwestują w badania i rozwój nowych modeli biustonoszy.

 

 

Ocena

Brak głosów

Ale to chyba dotyczy niedużych biustów? Mój rozmiar H bez stanika? Niemożliwe!

0
0
Brak głosów.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że tak jest. Kobiety z D i powyżej bez stanika? jak niby te piersi mają być bardziej jędrne? przy mniejszych pewnie to możliwe, ale przy większych nie da rady. Ja mam sprawdzone staniki Dalii i myślę, że za pięć i dziesieć lat moje piersi beda wyglądac lepiej niz gdybym sobie teraz biegała jak ewa w raju

0
0
Brak głosów.

Francuscy badacze wypowiadają się o biustach swoich rodaczek w rozmiarze jajek sadzonych

0
0
Brak głosów.
0
0
Brak głosów.