Alergie pokarmowe mogą mieć związek z zaburzeniami wzrostu u dzieci.

Foto: www.sxc.hu

Wstępne wyniki badań wskazują, że czynnikiem odpowiedzialnym za to jest restrykcyjna dieta skoncentrowana na unikanie czynników alergizujących. Może być to spowodowane faktem, ze leczenie alergii pokarmowych polega na eliminacji z diety czynników alergizujących, przez to zuboża codzienną dietę dzieci.

 

Przeprowadzone badanie 245 dzieci cierpiących na alergie pokarmowe wykazało, ze były one mniejsze niż ich rówieśnicy. Okazało się także, że dzieci uczulone na więcej niż jedną grupę pokarmową były mniejsze niż te reagujące alergicznie tylko na jeden lub dwa rodzaje pokarmów.  

 

Naukowcy przyjrzeli się wskaźnikom masy ciała (BMI), opartym na wadze i wzroście badanych dzieci i porównali je do analogicznych parametrów u dzieci zdrowych.  Okazało się, że dzieci uczulone na mleko krowie były statystycznie mniejsze od tych uczulonych na inne rodzaje pokarmów. 

 

Wyniki badań zaprezentowano na corocznym spotkaniu Amerykańskiej Akademii Alergii, Astmy i Immunologii (AAAAI) w San Antonio w Teksasie. Zgromadzone dane i wnioski z badań przedstawione na tym spotkaniu należy jednak traktować jako wstępne, do czasu publikacji ich recenzji naukowych w czasopismach naukowych.

 

Wykryte zależności pomiędzy alergią pokarmową u dzieci, zwłaszcza u tych uczulonych na więcej niż dwie grupy pokarmów oraz tych uczulonych na mleko krowie, a wskaźnikami ich wzrostu podkreślają potrzebę dokładnej analizy i natychmiastowej reakcji środowisk naukowych, aby upewnić się, że alergia pokarmowa nie wpłynie na opóźnienie wzrostu u dzieci" - powiedział autor badania dr A. Burks Wesley w komunikacie prasowym. Badania udowodniły zależność pomiędzy alergia pokarmową, a zaburzeniami wzrostu u dzieci, jednak nie ustalono przyczyn tego fenomenu.

 

Oto najlepsze prognozy piłkarskie na dziś a z ich pomocą możesz wygrać dobre pieniądze!

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.