Pielęgnacja ciała w zimie - od A do Z

http://www.sxc.hu

Chociaż kalendarzowa zima już się skończyła, zimno nadal nie ustępuje. Dodatkowo posezonie zimowym skóra naszej twarzy, rąk i nóg jest daleka od doskonałości. Narażona na lodowate zimno, przenikliwy wiatr i sztuczne ogrzewanie powoduje, że najczęściej jest wysuszona i podrażniona. Jak przywrócić blask naszej cerze przed nadchodzącym sezonem krótkich spódniczek i wyciętych bluzeczek?

Poniżej znajdziecie kilka sposobów na to, jak chronić najbardziej narażone na wysuszenie części ciała, aby zatrzymać miękką i gładką skórę przez cały rok.

 

Aby zapobiec pierzchnięciu dłoni, mussz dokładnie je wycierać, używać środków czyszczących bez dodatku mydła i środki dezynfekujące bez dodatku alkoholu. Są one mniej wysuszające, niż stosowanie za każdym razem wody i mydła. To właśnie ciągłe mycie i wycieranie powoduje, że skóra na dłoniach tak się łuszczy. Po zmywaniu, czy praniu pamiętaj o nałożeniu balsamu do dłoni. Dobrze jest założyć wtedy bawełniane rękawiczki, stanowiąc pewną barierę dla kremów i balsamów, pomogą dokładniej nawilżyć twoje dłonie.

 

Do zmiękczenia chropowatych, suchych łokci i kolan najlepiej użyć wieloskładnikowego, nawilżającego peelingu. Do tego celu idealnie nada się też mieszanka miodu i cukru. Badania wykazały, że miód zatrzymuje wilgoć skóry i zmiejsza stany zapalne, a cukier (stosowany miejscowo) zwiększa krążenie w skórze. Jesto to ważne zwłaszcza w zimie, kiedy przepływ krwi jest zazwyczaj oddalany od skóry, aby organizm mógł utrzymać ciepłotę organizmu.

 

Jeśli skóra na twoich ramionach lub nogach się łuszczy, spróbuj zastosować balsamu z dodatkiem kwasu mlekowego. Kąpiele Kleopatry w mleku przynosiły efekty właśnie dlatego, że zawiera ono kwas mlekowy. Jest to niezwykle skuteczny "nawilżacz" i dodatkowo działa jak enzymatyczny peeling.

 

Pod prysznicem zastosuj na ramiona, nogi, tułów olejek do kąpieli lub nawilżające mydło pod prysznic. Po wyjściu i dokładnym wytarciu się ręcznikiem, nałóż na całe ciało grubą wartswę balsamu do ciała.

 

Zrogowaciałe pięty i odciski przed snem najlepiej zetrzeć pumeksem lub peelingiem nawilżającym i nałożyć grubą warstwę tłustego kremu gdy stopy są jeszcze wilgotne. Następnie należy założyć skarpety i trzymać je na stopach przez całą noc. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek przez miesiąc, efekty ciebie samą zaskoczą.

 

Jeśli zależy nam na urodzie należy skrócić czas spędzany pod prysznicem. Gorąca kąpiel pod prysznicem wydaje sie kusząca, zwłaszcza gdy jest nam zimno, ale pozbawia ona skóry wilgoci. Optymalny czas spędzony pod prysznicem nie powinien przekraczać 10 minut.

 

Należy zwracać też uwagę na to w co się ubieramy i na czym śpimy. Im miększe prześcieradła i pościel, tym lepiej. Nie musisz jednak inwestować w jedwab. Naturalne tkaniny, jak bawełna, flanela najlepiej ukoją podrażnioną lub wrażliwą skórę. Należy unikać mieszanek bawełny i włokien syntetycznych, ponieważ będąc tak blisko naszego ciała, mogą podrażniać skórę.

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.