Czy dieta wegańska jest korzystna dla skóry?

Kategorie
http://www.sxc.hu

Nie jest tajemnicą, że zdrowa skóra to piękna skóra. Jak na naszą skórę wpływa dieta wegańska? Osoby nie jedzące produktów pochodzenia zwierzęcego z wyboru, z powodów zdrowotnych lub religijnych często informowane są przez ekspertów, że korzystnie wpłynie to na ich cerę. 

 

 

 

Jak właściwie mięso wpływa na naszą cerę?

Po pierwsze, może awierać tłuszcze nasycone, które zwiększają ryzyko chorób układu krążenia. Niedrożne arterie oznaczają, że skóra nie jest zaopatrywana w składniki nawilżające niezbędne, aby zachować zdrowie.

 

W innym badaniu stwierdzono, że spożycie czerwonego mięsa jest ściśle związane ze wzrostem stanu zapalnego w organizmie, co zwiększa ciepłotę ciała i prowadzi do rozkładu kolagenu i elastyny (budulców młodzieńczej cery). Naukowcy zgodnie twierdzą także, że nadmierne spożywanie mięsa - w które obfituje nasza dieta - może być również powodem powstawania wyprysków. Ograniczenie ilości mięsa w naszej diecie, które jest źródłem leucyny - aminokwasu pochodzenia zwierzęcego, może zmiejszyć intensywność trądziku na naszej twarzy. 

 

Dodatkowo w przeprowadzonym badaniu przeanalizowano dietę 47 355 kobiet i potwierdzono związek pomiędzy spożywaniem mleka, a występowaniem trądziku. Jest to spowodowane tym, że większość z nas spożywa mleko produkowane przez cieżarne krowy, które zawiera wysokie ilości hormonów. To wywoduje zwiększoną pracę gruczołów łojowych, powstawanie wyprysków i trądziku. スポーツベッティング ビットコイン

 

Ale pozbycie się mięsa i mleka z codziennej diety nie jest sposobem na uzyskanie nieskazitelnej cery. “Korzyści, jakie można uzyskać z usunięcia produktów mięsnych i mlecznych z naszej diety zależą od tego, czym je zastąpimy" wyjaśnia Kristin Kirkpatrick, ekspert z YouBeauty Nutrition.

 

Weganin, który zastąpi mięso większą iloscią owoców i warzyw z pewnością zauważą korzystną zmianę w swojej skórze i urodzie. To dlatego, ze owoce i warzywa mają większą zawartość wody niż gotowane mięso, a jedzenie pokarmów z duzą zawartością wody (jak ogórki, arbuz, melon) pomaga nawilżyć skórę, wyrównać zmarszczki i zapewnić promienny blask naszej cerze.

 

 Dobrze zbilansowana dieta wegańska jest także zazwyczaj bogata w witaminę C, a ta jest potrzebna do metabolizmu kolagenu, który zwiększa elastycznośc skóry, zapewniając gładszą, równiejszą cerę". Największe ilosci witaminy C można znaleźć w papai, truskawkach, pomarańczach, jarmużu, cytrynie, kalafiorze i czasnku.

Ocena

Średnia: 4 (1 vote)
0
0
Brak głosów.