Medycyna przyszłości - tabletka z bakteriami nietypowym sposobem na odchudzanie

http://www.123rf.com

Już wkrótce będzie można wymienić wycieńczający fitness na tabletkę zawierajacą pożyteczne bakterie. Naukowcy z Massachusetts General Hospital i Harvard University odkryli niezwykle łatwy sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów.

 

 

 

Brzmi to trochę jak science fiction, ale już w niedługiej przyszłosci, chcąc schudnąć nie będzie trzeba stosować drakońskich diet i wyczerpujących ćwiczeń, aby uzyskać wymarzoną wagę. Wystarczy wziąć tabletkę zawierającą odpowiedni szczep bakterii.

Uczeni twierdzą, że po operacjach pomostowania żołądka, dość inwazyjnej metodzie walki z otyłością, u ludzi zmniejsza się apetyt i ochota na spożywanie niezdrowych dla naszego zdrowia produktów, np. fast foodów. Odpowiedzialne za to są najprawdopodobniej zmiany w florze jelitowej. To spowodowało, że uczeni zaczęli prace nad stworzeniem pigułki z optymalną proporcją pożytecznych bakterii jelitowych.

W eksperymentach pomogły jak zwykle myszy laboratoryjne. Naukowcy podali im żywność wymieszaną z bakteriami jelitowymi pobranymi od myszy poddanych operacji pomostowania żołądka. W wyniku tego badane gryzonie zaczęły szybko chudnąć i straciły około 20% swojej wagi bez diety.

Okazało się, ze ludzie i zwierzęta cierpiące na otyłosć mają korzystniejszy skład bakterii jelitowych, w porównaniu do osób z prawidłową masą ciała. Przeszczepienie tych bakterii niesie za sobą wiele skutków fizjologicznych, takich jak zmiany poziomu hormonów, składu kwasów żółciowych, a nawet zmiany w połączeniach neuronowych.

Ocena

Brak głosów

Żeby się odchudzić można wspomagać się tabletkami ale tymi na naturanych składnikach.

0
0
Brak głosów.
0
0
Brak głosów.