Masło shea i jego wpływ na Twoją urodę

Źródło: pixabay.com

Masło shea to bardzo wdzięczny produkt kosmetyczny. Ten jadalny olej roślinny jest pozyskiwany z owoców masłoszka Parka. W świeżej, nieprzetworzonej postaci posiada konsystencję bezbarwnej, bezwonnej pasty o słabo wyczuwalnym smaku. Jednak całkiem niedawno produkt ten zyskał wielką popularność, ze względu na swoje zastosowanie kosmetyczne. Dziś masło shea to częsty składnik balsamów, żelów do kąpieli, szamponów oraz odżywek.

Ochrona skóry

Masło shea zwiera witaminy A i E, które nie tylko utrzymują skórę w dobrej kondycji, ale także chronią ją przed uszkodzeniami spowodowanymi przez szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Wobec tego regularne stosowanie masła shea na skórę, którą eksponujemy na słońcu, może pomóc w zapobieganiu zmarszczkom i przebarwieniom.

 

Leczenie trądziku oraz blizn potrądzikowych

Właściwości lecznicze to kolejna z zalet masła shea. Odpowiadają za nie cenne kwasy tłuszczowe oraz roślinne sterole, takie jak kwas oleinowy, kwas palmitynowy, kwas stearynowy oraz kwas linolenowy. Surowe, nierafinowane masło shea leczy więc wysypki skórne, blizny, liszaje, oparzenia, zmiany trądzikowe, a także użądlenia przez owady.

 

Działanie przeciwstarzeniowe

Regularne stosowanie masła shea stymuluje produkcję kolagenu oraz głęboko odżywia skórę, która w efekcie staje się jędrna, nawilżona i promienna. W ten sposób zapobiegamy przedwczesnym zmarszczkom, wiotczeniu skóry oraz jej poszarzałemu kolorytowi.

 

 

Leczenie rozstępów

Stosowanie masła shea do codziennego masażu obszarów skóry, na których występują rozstępy, może znacznie zmniejszyć ich widoczność. Nie bez powodu masło shea jest w składzie większości produktów do zmniejszania rozstępów. Składnik ten jest naturalnym emolientem, który przywraca naturalną elastyczność skóry, a także stymuluje produkcję kolagenu, potrzebnego do odbudowy.

 

Idealne nawilżenie dla spękanych ust

Masło shea to doskonały środek zaradczy dla silnie wysuszonej i spękanej skóry ust. Po nałożeniu nie tylko nawilży naskórek, ale także stworzy barierę ochronną na wargach, która zapobiegnie ich dalszemu uszkodzeniu.

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.