Dodaj te 7 dodatków do wody a uzyskasz efekt naturalnego detoxu

Źródło: pixabay.com

Picie czystej wody może pomóc w pozbyciu się toksyn z organizmu. Jednak gdy dodasz do niej dodatkowy składnik możesz wzmocnić to działanie. Dzięki takiej kuracji odtruwającej będziesz w stanie m.in. wyeliminować zmęczenie, poprawić trawienie czy też polepszyć nastrój. Oto 7 składników, które warto dodać do wody, aby w naturalny sposób pozbyć się toksyn.

1. Ogórek
Ogórki są świetne na oczyszczenie wątroby.
Badania pokazują, że mają działanie moczopędne, zwiększają wydalanie toksyn, czy też nadmiaru nagromadzonej wody. Wystarczy pokroić ogórka w małe kawałki bądź plastry i wrzucić go do wody.

2. Cytryna
O zdrowotnych właściwościach cytryny pisano już na łamach portalu. Warto jednak przypomnieć najważniejsze jej właściwości. Cytryna poprawia trawienie i pomaga pozbyć się toksyn.
Jest również bogata w witaminę C, która zwiększa produkcję białych ciałek krwi i wzmacnia system odpornościowy. Ponadto badania wykazują, że owoc ten zwiększa metabolizm. Wystarczy wycisnąć pół cytryny do wody pitnej.

3. Arbuz
Arbuz jest kapsułką zdrowia - to niskokaloryczny owoc, bogaty w przeciwutleniacze, a także witaminę A i B, które są znane z właściwości hamujących proces starzenia.
Arbuz jest również bogaty w likopen, związek wykazujący właściwości zapobiegające nadciśnieniu, chorobom układu krążenia, a nawet rakowi. Jednocześnie, jest bogaty w magnez i potas.

4. Imbir
Cięcie świeżego imbiru i wrzucanie go do wody daje wiele korzyści.
Roślina ta obniża ryzyko infekcji wziewnych, czy też stanów zapalnych. Imbir pomaga organizmowi wypłukiwać toksyny a przeprowadzone badania wykazały, że jego spożywanie zwiększona uczucie sytości i zapobiega przejadaniu się.

5. Aloes
Skórka aloesu zwykle stosowana jest w celu poprawy zdrowia skóry, ale bardzo niewiele osób wie, że spożywanie miąższu tej rośliny ma także zbawienne działanie.
Aloes może zapobiec kandydozie, poprawia trawienie, kondycję skóry, a także zwalcza stan zapalny.

6. pieprz Cayenne
Pieprz ten dodany do wody ma działanie antytoksyczne poprzez poprawę krążenia. Warto zauważyć, że pieprz cayenne ma także właściwości pobudzające metabolizm, zatem sprzyja osobom odchudzającym się.

7. Ocet jabłkowy
Badania pokazują, że ocet jabłkowy ma działanie bakteriobójcze oraz poprawiające metabolizm. Nie należy jednak zażywać go więcej niż 2 łyżki dziennie, ponieważ nadmierne jego stosowanie może okazać się szkodliwe.

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.