Czy bieganie jest przyczyną utraty jędrności piersi?

www.123rf.com

Jeśli tak, to jak można temu przeciwdziałać? Bieganie powoduje, że nasze piersi unoszą się i opadają w regularnym rytmie, więc naturalnym wydaje się pytanie czy ruch ten nasila wiotczenie skóry na piersiach gdy robisz to regularnie?

 

Tak na prawdę nie istnieje zbyt wiele badań na ten temat, jednak tego rodzaju aktywność fizyczna powoduje nieustanny, powtarzalny ruch piersi w górę, w dół, w lewo, w prawo i to właśnie ten ruch może być jednym z czynników, które wpływają na wiotczenie skóry na piersiach.

Jednak zanim rzucicie w kąt swój strój do biegania warto wiedzieć, że wiotczenie skóry na piersiach dotyczy wszystkich kobiet. To wina utraty kolagenu, który podtrzymuje nasze piersi. Powodem zmniejszania się ilości kolagenu może być połączenie wielu czynników, takich jak grawitacja, upływ czasu, ciąża, przyrost czy utrata masy ciała, a nawet palenie. Również genetyka odgrywa ważną rolę. Niektóre kobiety mają kształtniejsze, pełniejsze piersi, pnieważ mają silniejszy kolagen. 

 

Ciężko jest określić w jakim stopniu bieganie wpływa na kondycję piersi, ponieważ ciężko kontrolować pozostałe czynniki właśnie związane ze stylem życia, genetyką i fizjologią danej kobiety. Dlatego lekarze twierdzą, że biegać należy, ponieważ korzyści zdrowotne spowodowane regularnym wysiłkiem fizycznym znacznie przewyższają szkody wynikające z prawdopodobieństwa utraty jędrności piersi.

 

Noszenie odpowiedniego rodzaju sportowego biustonosza dodatkowo może zabezpieczyć piersi przed utratą elastyczności. Najlepiej wybrać takie z oddzielnymi miseczkami dla każdej piersi, dzieki czemu nie będą się one tak intensywnie ruszać w górę, na dół i na boki. Biustonosz sportowy, który tylko obciska piersi nie spełni tej funkcji.

 

Należy również pamiętać o przyjmowaniu dużych ilości witaminy C, która wspomaga produkcję kolagenu i pozytywnie wpływa na elastyczność skóry. Aby mieć pewność, że ilość witaminy C w naszym organizmie jest wystarczająca, warto włączyć do codziennej diety duże ilości owoców cytrusowych i zielonych warzyw liściastych.

 

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.