Kobiety pracujące w nadgodzinach zagrożone nadwagą

www.sxc.hu

Naukowcy doszli do wniosku, że kobiety, które pracują do późna, mają tendencję do gromadzenia nadmiarowych kilogramów. Związane jest to z niezdrowym stylem życia, jaki pracujące panie prowadzą. Kobiety, które intensywnie i długo pracują, często nie mają czasu na ćwiczenia fizyczne i przygotowanie zdrowych posiłków.

 

 

Według naukowców, kobiety, które pracują zawodowo więcej niż 48 godzin w tygodniu, częściej palą, nadużywają alkoholu i nie biorą udziału w żadnych zajęciach sportowych. Wyniki badania pozwoliły naukowcom zaobserwować, jaki wpływ na styl życia i w konsekwencji - na zdrowie kobiet, ma ich praca zawodowa.

 

W badaniu wzięło udział kilka tysięcy kobiet. W jego trakcie 55% uczestniczek eksperymentu przybrało na wadze, a 31% - schudło. Według autorki badania, przyrost masy ciała był szczególnie widoczny wśród kobiet, które często pracowały w godzinach nadliczbowych i średnio przybrały o 12% swojej masy ciała. Badanie to ma duże znaczenie dla medycyny, ponieważ gwałtowne zwiększenie masy ciała może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia.

 

 

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.