Zbadano, czy mężczyźni naprawdę są większymi głupcami niż kobiety

www.sxc.hu

Nagroda Darwina jest corocznie przyznawana ludziom, którzy w najbardziej głupi sposób odnieśli śmierć lub utracili zdolność do płodzenia dzieci, wzbogacając pulę ludzkich genów, poprzez eliminowanie swoich.

 

Naukowcy z North East England postanowili przyjrzeć się bliżej statystykom nagrodzonych i ocenić, czy istnieją różnice płciowe w skłonności do podejmowania ryzykownych zachowań. Czy prawdziwe jest stwierdzenie, że wszyscy mężczyźni to idioci?

 
Jak podaje The Hindustan Times, naukowcy przeanalizowali dane na temat przyznanych nagród od 1995 do 2014r. Wsród nagrodzonych znalazł się mężczyzna, który chcąc dojechać do domu za darmo przyczepił do ostatniego wagonu tramwaju wózek z supermarketu. Nagrodę dostał również terrorysta, który zginął od swojego własnego wynalazku. Wysłał bombę w paczce, na której nakleił niewystarczającą ilość znaczków pocztowych. List odniesiono na adres nadawcy, a mężczyzna zginął podczas jej otwierania.
 
Spośród 413 nominacji, 332 przypadki zostały zweryfikowane i potwierdzone przez Komitet Darwin Awards. Spośród nich 14 nagród przyznano parom. Z pozostałych 318, aż 282 wręczono mężczyznom, a tylko 36 kobietom. Matematyka w tym przypadku jest bezlitosna - w 88,7% przypadków laureatami Nagrody Darwina zostali mężczyźni.  

 

Ocena

Brak głosów

Szukasz szybkiej pożyczki? Chcesz otworzyć wygodne konto? Interesujesz się finansami?  Odwiedź:   oszusci-w-sieci.tk