W czasie deszczu dzieci (i dorośli) się nudzą

Kategorie: 

Źródło: freeimages.com

Sytuacje, w których nasz czas zdominowała wszechobecna nuda zdarzały się pewnie w dzieciństwie nie jeden raz. Odpowiedzi na tego typu żale mogły być różne, jednak zazwyczaj koniec końców nuda zostawała zażegnana. Nie tylko dzieci mają problem z nudą, dorosłym też to się zdarza. Jak jej zapobiegać i w jaki sposób sobie z nią poradzić? Ale tak właściwie to czym jest nuda?

 

 

 

Negatywny stan emocjonalny, odczuwany w sytuacji gdy czas wolny nie jest zajęty czymś produktywnym i interesującym, to właśnie jest nuda. Zazwyczaj towarzyszy jej stan osłabienia i zobojętnienia oraz brak zainteresowania czymkolwiek. Pojawia się zazwyczaj w tych momentach gdy człowiek popada w rutynę, która związana jest z codziennym życiem i obowiązkami.

 

Oto kilka kreatywnych sposobów na poradzenie z nudą:

 

Czytanie książek

Ten sposób okazuje się niezawodny w każdej sytuacji. Dobrze jest wybierać różnego rodzaju pozycje książkowe, nie tylko ckliwe romanse, których fabuła zawsze opiera się na tym samym schemacie. Możliwości jest nieskończenie wiele np. psychologia i rozwój osobisty, finanse i ekonomia czy też książki historyczne.

 

Spotkania ze znajomymi

Nie chodzi jednak o to, aby przyjaciele stali się „zapchajdziurą”. Mają być sposobem żeby zapobiec nudzie. W życiu każdego człowieka bardzo istotne jest podtrzymywanie znajomości z osobami wartościowymi. Dobrze jest dbać o stare znajomości ale także nawiązywać nowe.

 

Gry edukacyjne

Tego rodzaju gier na rynku jest mnóstwo. Część z nich można znaleźć i internecie jednak o wiele lepszym sposobem jest zagranie np. ze znajomymi. Do wyboru jest zręcznościowa Jenga, logiczna Mastermind, Scrable. Warto także powrócić do gier z dzieciństwa takich jak Chińczyk czy warcaby.

 

Zwiedzanie

Wcale nie chodzi to o dalekie i egzotyczne podróże tylko o zwiedzanie swojego rodzinnego miasta i okolicy. Można skorzystać z możliwości zwiedzenia niektórych miejsc za darmo. Co jakiś czas w różnych miejscach organizowane są darmowe pokazy, wystawy czy też oprowadzanie.

 

Sport

Kilkadziesiąt minut tygodniowo i życie nabiera barw, a nuda idzie w zapomnienie. Przy wysiłku fizycznym poprawia się humor, dzięki czemu wzrasta poziom energii. Naprawdę nie trzeba dużo żeby poczuć się dobrze psychicznie jak i fizycznie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen