Naukowcy ustalili jaki wpływ na zdrowie kobiety ma jej cykl miesiączkowy

www.sxc.hu

Od cyklu menstruacyjnego zależy to, jak kobiety reagują na różne wydarzenia. Angielscy naukowcy udowodnili, że problemy psychiczne kobiet można rozwiązać, jeśli rozpocznie się leczenie w określonych dniach cyklu miesiączkowego.

 

 

Nie jest tajemnicą, że człowieka będącego w złym nastroju znacznie częściej dopadają smutne i bolesne myśli. Często dzieje się tak, gdy ludzie poddawani są długotrwałemu stresowi. Aby ocenić, jak ten mechanizm działa w praktyce, naukowcy postanowili przebadać 41 kobiet w wieku od 18 do 35-roku życia.

 

Jak podaje Medical News Today - wszystkie uczestniczki badania miały normalny cykl menstruacyjny i nie stosowały środków antykoncepcyjnych. Każdej kobiecie odtworzono przygnębiający film, a następnie pobrano ślinę do analizy i na tej podstawie określono poziom hormonu stresu. Na ostatnim etapie badania uczestniczki poproszono, aby określiły, czy podczas odtwarzanego filmu - i jak często - miały depresyjne myśli. Okazało się, że kobiety które były we wczesnej fazie lutealnej, która przypada na 16-20 dzień od rozpoczęcia menstruacji, były trzy razy bardziej podatne na depresyjne myśli, niż pozostałe przedstawicielki płci pięknej.

 

Odkrycie to może znaleźć zastosowanie w psychoterapii, szczególnie podczas leczenia stresu pourazowego u kobiet. Oprócz problemów psychicznych, cykl menstruacyjny może wpływać u pań na nasilenie objawów astmy i zwiększać ryzyko urazów stawu kolanowego. Dodatkowo, przed rozpoczęciem kolejnego cyklu miesiączkowego u kobiet zmniejsza się samokontrola. Panie często w tym okresie, pod wpływem impulsu, rzucają się w wir zakupów.

 

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.