Naukowcy ustalili jaki wpływ na zdrowie kobiety ma jej cykl miesiączkowy

Kategorie: 

www.sxc.hu

Od cyklu menstruacyjnego zależy to, jak kobiety reagują na różne wydarzenia. Angielscy naukowcy udowodnili, że problemy psychiczne kobiet można rozwiązać, jeśli rozpocznie się leczenie w określonych dniach cyklu miesiączkowego.

 

 

Nie jest tajemnicą, że człowieka będącego w złym nastroju znacznie częściej dopadają smutne i bolesne myśli. Często dzieje się tak, gdy ludzie poddawani są długotrwałemu stresowi. Aby ocenić, jak ten mechanizm działa w praktyce, naukowcy postanowili przebadać 41 kobiet w wieku od 18 do 35-roku życia.

 

Jak podaje Medical News Today - wszystkie uczestniczki badania miały normalny cykl menstruacyjny i nie stosowały środków antykoncepcyjnych. Każdej kobiecie odtworzono przygnębiający film, a następnie pobrano ślinę do analizy i na tej podstawie określono poziom hormonu stresu. Na ostatnim etapie badania uczestniczki poproszono, aby określiły, czy podczas odtwarzanego filmu - i jak często - miały depresyjne myśli. Okazało się, że kobiety które były we wczesnej fazie lutealnej, która przypada na 16-20 dzień od rozpoczęcia menstruacji, były trzy razy bardziej podatne na depresyjne myśli, niż pozostałe przedstawicielki płci pięknej.

 

Odkrycie to może znaleźć zastosowanie w psychoterapii, szczególnie podczas leczenia stresu pourazowego u kobiet. Oprócz problemów psychicznych, cykl menstruacyjny może wpływać u pań na nasilenie objawów astmy i zwiększać ryzyko urazów stawu kolanowego. Dodatkowo, przed rozpoczęciem kolejnego cyklu miesiączkowego u kobiet zmniejsza się samokontrola. Panie często w tym okresie, pod wpływem impulsu, rzucają się w wir zakupów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen