Pierwsze kroki podczas ćwiczeń na siłowni

Źródło: freeimages.com

Wysportowana sylwetka stała siostatnio bardzo modna. wiczymona samodzielnie w wielu miejscach, jednak najbardziej zadowalajce efekty mona uzyskana siłowni, na profesjonalnym sprzcie, pod okiem trenera. Pomimo duych chci wiele osób nie wie jak sido tego zabrai jak zacząć.

 

 

Naley pamitao odpowiednim przygotowaniu do treningu. Jednz najwaniejszych rzeczy jest wybór stroju. Wikszość siłowni, w swoim regulaminie posiada wskazówki w co najlepiej siubrać żeby trening był bezpieczny i efektywny. Najwygodniejsze do wiczesspodnie, które przylegajdo ciała, ich długość nie ma znaczenia. Lepiej jednak zrezygnowaz za duych dresów i zbyt krótkich szortów. Góra stroju powinna bywykonana z oddychajcej tkaniny.

 

Obuwie powinno bysportowe, na gumowej podeszwie. Dziki temu unikniae się ślizgania na sali. Tenisówki, trampki oraz baletki szabronione. Buty nie powinny byani za małe ani za due. Odpowiednio dobrane obuwie zapobiegnie deformacji stopy oraz nie narazi jej na stłuczenia i kontuzje.

 

Oprócz odpowiedniego stroju oraz obuwia na siłowninaley zabrarcznik i butelkz wod. Dobrze take pamitao przyborach toaletowych takich jak: el pod prysznic i szampon. Przydatne równiemogokazasiklapki, w których mona pokonadrogdo i z prysznica.

 

Najlepiej na pierwszej wizycie na siłowni poprosiinstruktora o pomoc. Naley unikapytania osób trenujcych obok. Bardzo czsto po prostu wytrca je to ze skupienia. Instruktorzy oraz osoby z obsługi swłanie po to aby wyjaniwszelkie wtpliwoci oraz pokazajak obsługiwadany sprzt.

 

Lepiej chodzitrzy razy w tygodniu, ale systematycznie, nisześć. Dziki temu łatwiej bdzie to utrzymaprzez długi czas i uniknie siefekty „słomianego zapału”. Naley zaakceptowa, e bdzarówno wzloty jak i upadki. Nigdy nie powinno sipoddawacałkowicie. Naley pamitatake o odpowiedniej diecie. Mona wiczygodzinami a i tak przyniesie to marne efekty. Dopiero połączenie tych dwóch rzeczy decyduje o powodzeniu. 

 

 

Ocena

Brak głosów