5 porad na temat farbowania włosów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kobieta zmienną jest, a co za tym idzie, ciężko oprzeć się zmianom koloru włosów, nawet jeśli wiąże się to z osłabieniem ich kondycji. Jednak umiejętne przeprowadzenie zabiegu koloryzacji oraz dobranie odpowiednich produktów może z powodzeniem zminimalizować większość uszkodzeń struktury włosa.

 

Większość kobiet farbuje włosy w domu, często nawet bez pomocy drugiej osoby. Każdy chyba jednak przeżył niemały szok, gdy efekt był tak tragiczny, że trzeba było się tym bardziej udać do fryzjera.

 Najbezpieczniejszym oraz najmniej stresującym rozwiązaniem jest wizyta w salonie fryzjerskim. Warto podczas takiej decyzji wybrać gabinet z dobrymi opiniami wśród naszych znajomych, których fryzury nam się podobają lub na podstawie ocen w Internecie. Przed koloryzacją u fryzjera zalecane jest dokładne uzgodnienie z nim wszystkich szczegółów.


Jeśli jednak jesteś w 100% przekonana co do farbowania włosów w domu, przyda ci się kilka porad:

1.  Nie oszczędzaj pieniędzy na farbie. Kup ją w dobrej drogerii, gdzie zawsze możesz poprosić specjalnie wykwalifikowaną osobę o dobranie najlepszego produktu, zarówno pod względem koloru, jak i np. wpływu na kondycję włosów.

2. Uważnie czytaj załączoną instrukcję, przede wszystkim zwracaj uwagę na test uczuleniowy, przygotowanie włosów do zabiegu oraz czas farbowania.

3. Podczas farbowania koniecznie używaj rękawiczek ochronnych, które są załączone do większości opakowań farb. Nie tylko włosy mogą ulec zniszczeniu, o dłonie również musisz zadbać!

4. Dokładnie rozrób farbę. Gotowa masa do koloryzacji składa się z kremu koloryzującego oraz kremu utleniającego. Powinna być gładka, pozbawiona grudek oraz jednolita kolorystycznie. Proporcje powinny być odmierzone według instrukcji, ich zawahanie może nie tylko zniszczyć włosy, ale także wpłynąć na ich kolor.

5. Aby uniknąć pofarbowania czoła, uszu oraz karku  możesz profilaktycznie posmarować je tłustym kremem lub wazeliną. Uniemożliwi to wniknięcie farby w naszą skórę oraz drobne włoski na niej, a oszczędzi nam sporo nerwów i szorowania.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze