Jak dodać włosom siły i blasku z pomocą... żelatyny spożywczej

www.sxc.hu

Piękne włosy to wizytówka każdej kobiety, jednak zazwyczaj nie poświecamy im zbyt dużej uwagi, ograniczając sie do wizyt u fryzjera co 1-2 miesiące. Aby móc cieszyć się pięknymi, gęstymi włosami, nie trzeba jednak poddawać ich wyszukanym, profesjonalnym zabiegom.

 

Wystarczy po umyciu włosów szamponem i delikatnym osuszeniu ręcznikiem umieścić na głowie maskę pielęgnacyjną z żelatyny. Aby przygotować taką maskę, należy łyżkę żelatyny zalać 3-4 łyżkami wody i pozostawić do spęcznienia na około pół godziny.

 

Do tak przygotowanej papki należy dodać nieco odżywki, odpowiedniej dla twojego typu włosów i mieszać, aż do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. Mieszankę następnie należy ogrzewać w łaźni wodnej, aż stanie się galaretowata i wtedy nałożyć ją równomiernie na całej długości włosów. Należy starać się, aby mikstura nie doszła do skóry głowy, ponieważ może pojawić się uczucie lekkiego swędzenia!

 

Włosy następnie wystarczy zawinąć w foliowy czepek i owinąć ciepłym ręcznikiem na ok. 25-30 minut. Przy tej maseczce zalecane jest nawet "dogrzewanie" owiniętych włosów suszarką do włosów. Po tym czasie wystarczy zmyć maskę z włosów ciepłą wodą i pozwolić im naturalnie wyschnąć.  Powtarzając taką procedurę raz w tygodniu, szybko zobaczymy poprawę w kondycji i kolorze naszych włosów.

 

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.