Czego nie wiesz o odżywce do włosów...

freeimages.com

Odżywki do włosów zawsze były jednymi z bardziej skomplikowanych i tajemniczych specyfików do włosów. Jak to właściwie jest: pomagają, czy szkodzą włosom? Co właściwie powinno się wiedzieć, przed dobraniem i zastosowaniem odżywki do włosów?

 

Odżywki nawilżają mieszki włosowe. Podczas zimowych miesięcy włosy, narażone na ekstremalne temperatury, przygniatanie czapką, mają tendencję do wysuszania. Dzięki zastosowaniu odżywczej maski do włosów bezpośrednio na skórę głowy raz w miesiącu wyeliminujemy łupież, uzyskując jednocześnie efekt miękkich i gładkich włosów.

 

Odżywka do włosów to nieoceniony produkt do stylizacji. Nałożenie jej na włosy niesie wiele korzyści zarówno pod prysznicem, jak i poza nim. Jeśli chcesz, aby twoje włosy spływały grubych, luźnych falach nanieś niewielką ilość odżywki bez spłukiwania na wilgotne włosy, przeczesz je i zapleć w warkocz. Gdy wyschną, uzyskasz efekt pięknych, naturalnie kręconych włosów.

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że odżywkę powinno się nakładać przed zastosowaniem szamponu. Pomysł może wydawać sie niezwykły, jednak zastosowanie specyfików do włosów w tej kolejności może zwiększyć objętość włosów. Eksperci twierdzą, że podczas kąpieli nigdy w pełni nie uda się spłukać odżywki. Pozostawienie resztek odżywki na włosach może obciążać włosy, zmniejszając ich objętość. Odwrócenie kolejności stosowania szamponu i odżywki może być szybką metodą na uzyskanie dodatkowej objętości włosów.

 

Ta sama odżywka nie zadziała na każdego. Wybór odżywki do włosów może sprawiać pewien problem, ale najlepiej sugerować się rodzajem swoich włosów. Jeśli masz cienkie włosy, najlepiej wybrać odżywkę dodającą objętości. Przy grubych, przetłuszczających się włosach najlepiej wybierać mniej tłuste odżywki. Dobranie odpowiedniej odżywki może niesamowicie zmienić twoje włosy.

 

Nigdy, przenigdy nie powinno się nakładać odżywki na skórę głowy. Jest to niezwykle ważne. Aby prawidłowo odżywić swoje włosy najlepiej jest zacząć nakładać odżywkę od końcówek włosów, powoli przechodząc w górę do połowy ich długości.

 

Włosy farbowane wymagają nieco innego podejścia. Ich głębokie odżywianie jest szczególnie ważne. Zastosowanie maski odżywiającej po każdym myciu włosów sprawi, że kolor pozostanie na dłużej, a także zabezpieczy ich strukturę.

 

Nie trzeba myć włosów za każdym razem gdy chcemy nałożyć odżywkę. Codzienne mycie może spowodować wysuszenie i rozdwajanie się końcówek włosów, nie znaczy to jednak że należy rezygnować z odżywki. Bez niej włosy mogą stać się suche, łamliwe i podatne na elektryzowanie.

 

Warto wspomnieć, że niektóre odżywki mogą uszkadzać włosy. Używanie produktów na bazie silikonu może sprawić, że pozbawisz swoje włosy naturalnych składników odżywczych, dlatego należy szukać preparatów nie zawierających silikonu.

 

Prawdopodobnie uważasz, że włosy mogą "przyzwyczaić się" do tej samej odżywki. Jest to jednak mit. Nic nie stoi na przeszkodznie, aby stosować jedną odżywkę przez całe życie. Zamiast pozbywać się ulubionych, dobranych do naszych włosów produktów, najlepiej raz na dwa tygodnie umyć włosy szamponem oczyszczającym, aby zmniejszyć pozostałości po odżywkach, maskach, piankach i innych preparatach do pielęgnacji włosów.

 

 

Ocena

Brak głosów