Proste sposoby na poprawę kondycji włosów

Źródło:

Pięknie wyglądające i zdrowe włosy to marzenie nie jednej kobiety. Jednak do tej grupy coraz częściej zaliczają się także mężczyźni. Jak do tej pory nie wynaleziono jeszcze magicznego sposobu, dzięki któremu włosy błyskawicznie zwiększą swoją objętość. Aby je wzmocnić wystarczy zastosować odpowiednią dietę oraz pielęgnację. Należy pamiętać, że najważniejsza jest systematyczność. Przyjmowanie co jakiś czas różnego rodzaju suplementów diety nie daje chociażby w połowie tak zadowalających rezultatów jak odpowiednio zbilansowana, codzienna dieta.

 

 

Włosy, które są zniszczone, a dodatkowo mają skłonność do łamania się, najlepiej pielęgnować odżywkami oraz maskami, które w swoim składzie zawierają proteiny. Mają one właściwości odbudowujące. Jeśli jednak włosy niezbyt dobrze reagują na proteiny lub są o wysokiej porowatości, dobrze jest zastosować dodatkowo maskę nawilżającą. inną opcją jest dodanie dowolnego oleju, który zapobiega przeproteinowaniu.

 

Jedną z najważniejszych rzeczy jeśli chodzi o samo wzmocnienie włosów to pielęgnacja skalpu. Najskuteczniejszym sposobem jest zastosowanie wcierek ziołowych, a także olejów. Dobrze nadaje się do tego olej rycynowy oraz rokitnikowy. Wcierki najlepiej stosować codziennie, a olej dwa razy w tygodniu. Włosy powinno się myć w ciepłej wodzie. Dobrze jest stosować delikatne szampony oraz odżywki, nie zawierające w swoim składzie silnych detergentów. Żeby poprawić krążenie oraz dodać włosom blasku, najlepiej do ostatniego płukania użyć zimnej lub chłodnej wody.

 

Najistotniejszy wpływ na kondycję włosów ma dieta. Dobrze jest dołączyć do codziennego jadłospisu łososia. Zawiera on bardzo cenne kwasy omega-3, witaminę B12 oraz żelazo. Jest to również dobre źródło białka. W diecie nie powinno także zabraknąć ciemnozielonych warzyw, między innymi: szpinak, brokuły. Również rośliny strączkowe mogą mieć bardzo dobry wpływ na kondycję włosów.

 

Kilka przydatnych informacji:

  • Kołtuny najlepiej rozczesuje się grzebieniem z szerokim rozstawem ząbków.
  • Lepiej ograniczyć spinanie włosów gumką, lepszą alternatywą jest klamra.
  • Najlepiej podcinać włosy co 8—10 tygodni.
  • Szczotka z naturalnym włosiem rozprowadza sebum, dzięki czemu włosy nabierają blasku.
  • Idąc na basen dobrze jest używać czepka. Woda z chlorem posiada bardzo niekorzystny wpływ na pasma.
  • Aby nie obciążać zbytnio włosów odżywkę najlepiej nakładać tylko na końcówki.
  • Powinno się dokładnie rozczesać włosy przed ich wymyciem, dzięki temu po ich umyciu unikniemy niepotrzebnego łamania.

 

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.