Olej kokosowy idealnym kosmetykiem dla Twojej twarzy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Olej kokosowy to stosowany od wieków naturalny kosmetyk, jednak na całym świecie zrobiło się o nim głośno stosunkowo niedawno. Produkt słynie ze swoich właściwości antybakteryjnych oraz przeciwgrzybiczych, a przy tym jest delikatnym dla skóry środkiem nawilżającym o przyjemnych zapachu. Dzięki temu z powodzeniem można stosować go na wrażliwą skórę twarzy.

Właściwości zmiękczające skórę, z których słynie olej kokosowy, to zasługa zawartych w nim kwasów tłuszczowych oraz witaminy E. Na stosowanie oleju kokosowego decydują się przede wszystkim osoby o silnie wysuszonej skórze, które szukają środka przyspieszającego proces gojenia się naskórka. Olej kokosowy nie tylko natłuszcza skórę, ale także poprawia jej stan nawodnienia.

Zmycie makijażu, zwłaszcza wodoodpornego, potrafi stanowić nie lada wyzwanie. Kobiety poszukujące naturalnych środków do demakijażu często skłaniają się ku stosowaniu do tego zadania oleju kokosowego. Wystarczy nanieść niewielką ilość oleju na wacik kosmetyczny i delikatnie oczyszczać nim skórę, brwi oraz rzęsy. Co ważne, taki środek nie będzie powodował podrażnień.Wiele produktów kosmetycznych zawiera olej kokosowy. Produkt nadaje skórze naturalny blask i dzięki temu może być stosowany jako rozświetlacz. Aby nadać twarzy promienisty wygląd, wystarczy po wykonaniu codziennego makijażu nanieść odrobinę oleju kokosowego na kości jarzmowe.

Dzięki właściwościom antybakteryjnym, olej kokosowy może być stosowany wspomagająco przy leczeniu trądziku. Kwasy tłuszczące zawarte w oleju zabijają bakterie powodujące trądzik, a jego właściwości nawilżające równoważą nadmierną produkcję sebum.

Co ciekawe, olej kokosowy posiada naturalne filtry SPF 4-5, które mogą chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Filtry SPF nie wystarczą co prawda na długi dzień spędzony w pełnym słońcu, ale jeśli ekspozycja wynosi około 30 minut, to olej kokosowy może być zarówno balsamem, jak i kremem przeciwsłonecznym.

Olej kokosowy to także alternatywa dla drogich produktów przeciwstarzeniowych. Naturalny środek wnika głęboko w skórę i stymuluje produkcję kolagenu, który utrzymuje skórę w młodzieńczej kondycji.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen