Jak jeść, aby poprawić koloryt skóry

źródło własne

Wiosna nadeszła i z dnia na dzień robi się coraz cieplej. Jak przygotować się na coraz cieplejsze dni i coraz bardziej skąpe stroje? Aby nie wyglądać zbyt blado, zazwyczaj korzystamy z solarium lub stosujemy samoopalacze.

 

Tymczasem jedzenie - przez kilka tygodni - dużych ilości świeżych owoców i warzyw, może poprawić kolor skóry. Żółte i czerwone barwniki (karotenoidy) zawarte w różnokolorowych owocach i warzywach (np. w pomidorach, bakłażanach, sałacie, grzybach, czy pomarańczach), wpływają na odcień skóry i nadają jej naturalny, opalony kolor. Nawet niewielka zmiana w diecie wyraźnie wpływa na odcień koloru skóry. Oczywiście stopień zmiany odcienia skóry u człowieka, podczas spożywania dużych ilości owoców i warzyw, uzależniony jest od jego wieku i koloru skóry. U osób starszych i z innym kolorem skóry, niż biały - efekty diety owocowo-warzywnej będą mniej zauważalne.

 

Warto przypomnieć, że dietetycy zalecają spożywanie pięciu porcji warzyw i owoców dziennie. Warzywa i owoce zawierają wiele składników odżywczych, które są przydatne nie tylko dla skóry, a także przyczyniają się do utrzymania zdrowia i urody.

 

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.