Stołówki szkolne coraz rzadziej spotykane – zastępuje je catering

Źródło: pixabay.com

Kiedyś były standardem, teraz są spotykane coraz rzadziej – stołówki szkolne, ponieważ to właśnie o nich mowa, są obecnie coraz częściej zastępowane przez usługi cateringowe.

 

Stołówki w przedszkolach oraz w szkołach odchodzą do lamusa – zamiast nich spotykane jest inne rozwiązanie, a mianowicie usługi cateringowe. Do szkół dowożone są wtedy każdego dnia posiłki, które mają zastępować te przygotowywane w stołówkach. W opinii wielu rodziców jest to zmiana na gorsze, ale czy w rzeczywistości?

 

Catering to coraz popularniejsza opcja w szkołach. Dlaczego? Utrzymanie stołówek jest coraz droższe. Szkół nie stać na ich utrzymanie, ponieważ koniecznej jest też często przystosowanie ich do zmieniających się wymogów sanitarnych, a to niemałe koszty. Gdyby placówka szkolna zdecydowała się na takie posunięcie, oznaczałoby to podwyższenie cen żywienia dzieci. W związku z tym wybierana jest alternatywa, czyli catering dla dzieci. W Warszawie możemy zamówić tego rodzaju catering na stronie http://eduservice.pl/

 

Firmy cateringowe często są kojarzone z niezbyt dobrym jedzeniem. W rzeczywistości jednak wcale tak nie jest – coraz więcej z nich skupia się na dostarczaniu posiłków dla przedszkoli oraz dla szkół, dlatego jest w stanie zaoferować wtedy ich bardzo wysoką jakość przy dochowaniu niskich cen. Posiłki są komponowane przez wykwalifikowanych dietetyków, którzy znają zasady żywienia najmłodszych, wobec tego mogą dostarczać im zbilansowane, kolorowe, smaczne dania na każdy dzień. Plusem usług cateringowych jest również ich przystępna cena – wbrew pozorom wcale nie oznacza to, że za jedzenie trzeba płacić znacznie więcej. Niekiedy wybranie dobrej firmy cateringowej oznacza obniżki dla rodziców, dlatego jest to korzystne rozwiązanie również dla nich.

 

Podsumowując, usługi cateringowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko podczas różnych imprez, ale również w szkołach i przedszkolach – wcale nie oznacza to jednak, że to gorszy wybór od stołówek. Dobry catering dla dzieci to bardzo dobra alternatywa, na którą decyduje się coraz więcej placówek.

 

 

Ocena

Brak głosów

Oczywista bzdura. Obserwuję temat od ładnych paru lat i cena idzie w górę wraz ze spadkiem jakości posiłków. Nie można generalizować, natomiast układy i układziki powodują, że wciąż do szkół dostarczają jedzenie podejrzane firmy gotujące, a raczej podgrzewające gotowe kotlety i zamiast sezonowych warzyw ładujące na talerz gotowce octowe z wielkich słoi. Parówki na obiad, kostki rosołowe najniższej kategorii, super, nie?

W szkołach, nielicznych, które jeszcze utrzymują swoją kuchnię (wielki szacunek) zarówno jakość jest niezła, jak i cena o połowę niższa niż obiadów kateringowych, Artykuł sponsorowany....

0
0
Brak głosów.
0
0
Brak głosów.