Relaks z błotem w roli głównej – dlaczego warto?

Źródło: pixabay.com

Maseczki z błota obfitują w wiele minerałów oraz składników odżywczych, które mają zbawienny wpływ na naszą skórę. Możemy stosować je na wybrany obszar skóry lub na całe ciało, zażywając niesamowitego relaksu i inwestując w naszą przyszłą urodę.

Zgodnie z wierzeniami ajurwedyjskjimi, na których opiera się system starożytnej medycyny indyjskiej, nasze ciało składa się z 5 podstawowych elementów:

  • ziemi,
  • wody,
  • powietrza,
  • ognia
  • i eteru.

Błoto, czyli ziemia, ma zdolność do leczenia naszego ciała i zaprowadzenia równowagi w organizmie. Za jego działaniem przemawiają jednak nie tylko starożytne wierzenia, ale również wnioski uzyskane na podstawie przeprowadzonych badań naukowych.

Oczyszczane z toksyn

Błoto silnie absorbuje nagromadzone w skórze toksyny, usuwając wszelkie zanieczyszczenia. Niektórzy uważają, że nałożenie warstwy błota na skórę na brzuchu może poprawić trawienie i przyspieszyć metabolizm organizmu. Działanie może być na tyle silne, że niektórych osób może powodować mdłości.

Przyjemne ochłodzenie

Gdy na dworze panuje ukrop i poszukujemy sposób na jakiekolwiek wytchnienie, stosowanie okładów z błota pomoże uporać się z odczuwanym gorącem, ochładzając nasze ciało od zewnątrz. To dobra metoda również na ból głowy odczuwany w związku z upałem.

Piękna skóra

Oczywiście największym atutem stosowania maseczek z błota jest jego pozytywny wpływ na zdrowie skóry. Maseczka z błota pochłania zanieczyszczenia, pozostawiając skórę miękką, świeżą oraz promienistą.

Pełen relaks

Okłady z błota lub błotne kąpiele to popularny sposób na zaznanie odrobiny relaksu. Możemy w tym celu udać się do profesjonalnego spa lub nałożyć maseczkę w domowym zaciszu. Takie działanie pomoże złagodzić odczuwane napięcie i stres.

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.