Przeciętnie kobiety pracują nad swoim ciałem do pięciu razy w roku

www.sxc.hu

Każda kobieta z niecierpliwością oczekuje na wakacje, wesela i inne specjalne okazje. Jednak wtedy zwykle zaczynają sie pytania o własna kondycję fizyczną. Dlatego - jak pokazało badanie - tak wiele kobiet zaczyna pracować nad swoim ciałem - przeciętnie pięć razy do roku.

 

 

Największą motywacją zazwyczaj jest wypoczynek, aż 60% kobiet chudnie przed wakacjami, aby wcisnąć się w ulubione bikini. Kolejną ważną okazją jest wesele, zwłaszcza dla panien młodych i druhen jest ważne, aby być najładniejszą ze wszystkich, żeby wyglądać najpiękniej na ślubnych zdjęciach.

 

Zakończenie związku to również jedna z przyczyn pracy nad sobą - w końcu miło jest pokazać swojemu "ex" co stracił! Odchudzanie z chęci podobania się swojemu stałemu partnerowi deklaruje 25% ankietowanych, a 29% odchudza się, chcąc wrócić do wagi sprzed ciąży. Imprezy rodzinne, spotkania klasowe, czy poznanie rodziców ukochanego są również są bodźcem do pracy nad swoim ciałem.

 

Mężczyźni czują mniejszą presję, ponieważ - zgodnie z wynikami badań, przechodzą na dietę lub korzystają z siłowni jedynie dwa razy do roku. Co jest najbardziej niesprawiedliwe - w przeważającej liczbie przypadków wystarczą im tylko same ćwiczenia, żeby schudnąć, gdy tymczasem kobiety musiały aktywność fizyczną łączyć z dietą, aby osiagnąć podobne efekty. Główną przyczyną takiej różnicy jest budowa ciała. Mężczyźni mają więcej tkanki mięśniowej, która ma większą przemianę materii, niż tkanka tłuszczowa. Aby uzyskać ten sam efekt, jaki osiąga mężczyzna ćwicząc na 65% swoich możliwosci, kobiety muszą ćwiczyć na poziomie 85% swoich możliwości lub przedłużać czas treningu.

 

 

 

 

Ocena

Brak głosów