Olej kokosowy pomaga w leczeniu zmian skórnych

Źródło: pixabay.com

Olej kokosowy jest naturalnym balsamem, którym możemy nawilżać skórę. Wiele osób borykających się z egzemami twierdzi, że dopiero zastosowanie oleju kokosowego przyniosło im znaczącą ulgę, łagodząc dotkliwą suchość oraz świąd.

Główne objawy egzemy to suche, swędzące i łuszczące się obszary skóry, które dodatkowo mogą pękać oraz krwawić. Głównym celem leczenia tego typu zmian jest utrzymanie nawilżenia skóry. Niektóre sztuczne kosmetyki mogą podrażniać wrażliwą skórę i zaogniać problem, dlatego coraz częściej zaleca się stosowanie kosmetyków o możliwie jak najbardziej naturalnym składzie.

Warto wiedzieć, że olej kokosowy nie może wyleczyć egzemy, ale z pewnością ukoi naszą skórę, łagodząc podrażnienie, a tym samym zmniejszając ryzyko dodatkowych infekcji. Badanie przeprowadzone w 2014 roku dowiodło, że stosowanie oleju kokosowego przez okres 8 tygodni może widocznie poprawić nawilżenie skóry. Podobnie badanie z 2013 roku wykazało, że zawarte w oleju kokosowym przeciwutleniacze mogą wspomóc leczenie chorób skórnych.

Olej kokosowy w temperaturze pokojowej ma stałą postać, jednak pod wpływem ciepła zamienia się w ciecz. Na skórę można stosować olej kokosowy w dowolnej postaci. Najlepiej nakładać cienką warstwę dwa razy dziennie lub nawet częściej. Ważne, aby wybrać produkt o wysokiej jakości, ekologiczny oraz tłoczony na zimno, bez dodatkowych środków chemicznych, które mogą podrażniać skórę.

Przeciwskazaniem do stosowania oleju kokosowego jest alergia na orzechy kokosowe. Dlatego najlepiej początkowo przetestować go na małej powierzchni skóry. Jeśli nie występuje reakcja alergiczna, olej kokosowy można stosować nawet na skórze niemowląt. Należy jednak unikać kontaktu z oczami oraz błonami śluzowymi.

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.