Naturalne kosmetyki i ich pozytywne właściwości

www.sxc.hu

Obecnie w każdym czasopiśmie można znaleźć szereg reklam kosmetyków i preparatów, które posiadają cudowne właściwości. Każda kobieta, która martwi się o stan swojej skóry, wyda ostatni grosz na zakup markowych, drogich kremów, które reklamuje zazwyczaj urodziwa dwudziestolatka. Jak się nie dać ogłupić i zachować zdrowy rozsądek? Czy te kosmetyki na prawdę przynoszą takie korzyści dla naszej urody i dla naszego zdrowia?

 

W nowoczesnych kosmetykach znaleźć można szereg substancji, które nie tylko nie przynoszą nam żadnej korzyści, a nawet stwarzają zagrożenie dla zdrowia. Po zakupie nieudanych, alergizujących i bezskutecznych kosmetyków, znaczna część ludzi na świecie zaczyna kierować swoją uwagę na kosmetyki naturalne. Posiadają one nieocenione właściwości dla naszego zdrowia i nie zawierają tak szkodliwych substancji jak parabeny i pochodne rofy naftowej, które szkodzą ludzkiej skórze.

 

Jak wybrać najlepsze naturalne kosmetyki? Przede wszystkim należy zwracać uwagę na certyfikaty umieszczone na opakowaniach danego produktu. Kosmetyki naturalne posiadają cos w rodzaju licencji przyznawaniej przez międzynarodowe jednostki certyfikujące. Znak cetryfikujący powinien być widoczny na każdym opakowaniu danego specyfiku, inaczej nie ma gwarancji co do "naturalności" komponentów. Należy pamiętać, ze w naturalnych kosmetykach zawartość naturalnych składników powinna wynosić co najmniej 50%, a składników organicznych - minimum 95%. Organiczne kosmetyki w większości przypadków składają się z produktów pochodzących z rolnictwa ekologicznego, bez GMO. Dziennik to miejsce, gdzie znajdziesz najbardziej korzystne i sprawdzone kody rabatowe na produkty Douglas. Daj sobie szansę na oszczędności podczas swoich zakupów, korzystając z naszej bazy danych, która jest regularnie aktualizowana, aby zapewnić Ci najlepsze oferty i rabaty. Nie przepłacaj za swoje ulubione produkty kosmetyczne - skorzystaj z naszych kodów rabatowych, aby zaoszczędzić pieniądze. Dziennik jest Twoim najlepszym źródłem korzystnych cen na produkty Douglas.

 

Wybierając naturalny kosmetyk nie powinno się zwracać uwagi na cenę lub wygląd opakowania, a kierować sie opiniami innych użytkowniczek, w czym moze pomóc internet. Warto również zwrócić uwagę na trwałość danego produktu i okres przydatności do użycia: w kosmetykach naturalnych nie powinny one przekraczać jednego roku, a wiele ze specyfików należy przetrzymywać w określonej temperaturze lub w lodówce.

 

Naturalne kosmetyki powinny składać się z produktów pochodzenia zwierzęcego, mineralnego i roślinnego. Z pewnością nie powinny one zawierać żadnych syntetycznych olejków. Obecność jakiejkolwiek substancji chemicznej oznacza, ze dany produkt nie jest naturalny. Zazwyczaj naturalne kosmetyki wytwarza się na bazie soi, ponieważ zawiera ona wiele cennych substancji, tj. cynk, wapń, oraz witaminy A i B. Różnego rodzaju owoce, które często wchodzą w skład preparatów, pomagają nawilżyć skórę i chronią ją przed promieniami słonecznymi. miód odbudowuje i stymuluje komórki ciała i twarzy. Dodatek z naturalnych ziół nasyca skórę niezbędymi witaminami. Istotne jest także to, że naturalne kosmetyki nie zawsze ładnie pachną i apetycznie wyglądają. W większości przypadków są one pozbawione zapachu i koloru, ale działają bez żadnych skutków ubocznych.

 

 

 

Ocena

Brak głosów