Jak zachować kolor farbowanych włosów na dłużej?

freeimages.com

Czy zastanawiałyście się kiedyś jak to jest, że niektóre kobiety farbują włosy raz na kilka miesięcy a inne muszą powtarzać zabieg o wiele częściej ? Co zrobić by kolor naszych włosów pozostawał nieskazitelny przez długie tygodnie a włosy były piękne, zdrowe i błyszczące?

 

Oto kilka porad które pozwolą cieszyć się trwałym i pięknym kolorem włosów na dłużej:

 

  • Odpowiedni szampon i odżywka – Podstawową sprawą jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów. Należy dobierać odpowiedni szampon do rodzaju włosów oraz nie zapominać o stosowaniu odżywki, która nada naszym włosom piękny lśniący i zdrowy blask oraz sprawi , że kolor pozostanie na włosach na dłużej.
  • Dobór koloru - Przy doborze koloru najlepiej wybierać taki, który jest jak najbardziej zbliżony do naszego naturalnego. Niestety w przypadku znacznej zmiany koloru trzeba liczyć się z tym , iż zabieg farbowania będzie trzeba wykonać po krótszym okresie czasu
  • Warunki atmosferyczne - Diametralnym zmianą koloru nie służy słońce i ogólne warunki atmosferyczne. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, iż wybierając się na wakacje w cieplejsze klimaty bardzo często wracamy z włosami jaśniejszymi nawet o kilka tonacji. Mając to na uwadze, kolorystyczne metamorfozy odłóżmy na późniejszy termin.
  • Pielęgnacja - Już nasze babcie wiedziały, że piękne błyszczące włosy to zasługa naturalnych środków oraz zimnej wody! Niestety farby pochodzenia naturalnego nie są zbyt trwałe. Dlatego też chcąc, aby po koloryzacji nasze włosy nie były zniszczone i w celu ich odżywienia, stosujmy odpowiednie maski aby pomóc sie im zregenerować. Warto czasem posłuchać o miksturach, które dawniej były stosowane przez nasze mamy i babcie (np. maseczki z żółtka i olejku rycynowego).

Pamiętajmy, że farbując włosy w profesjonalnym salonie fryzjerskim mamy duże szanse na to, iż kolor dłużej pozostanie niezmienny, dzięki większej dokładności nakładania farby, profesjonalnym preparatom oraz fachowej pomocy przy doborze koloru.

 

 

Ocena

Brak głosów

Jakiś sposób na odrosty> moje wlosy tak szybko rosną, że powtarzam farbowanie co 3 tygodnie...

0
0
Brak głosów.

Dodane przez rimini (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

Najpewniej masz za jasny kolor włosów w odniesieniu do swoich naturalnych, proponuje pomyśleć o zmianie koloru. Ewentualnie możesz zrobić sobie pasemka, z tego co wiem w takim przypadku nieznacznie opóźnisz potrzebe farbowania włosów.

0
0
Brak głosów.

Dodane przez rimini (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

nie martwiłabym się tak, ja farbuję z bardzo jasnych na czarne i muszę to robić średnio raz w tygodniu, inaczej widać prawie centymetrowe odrosty, które z daleka wyglądają jak łyse placki. Przeszłam na szampony koloryzujące, a raz na 2 miesiące zamiast szamponu-farba. Sposob działa od lat.

0
0
Brak głosów.
0
0
Brak głosów.