Triki makijażowe na upalne dni

Źródło: freeimages.com

Wraz z przyjściem lata temperatura rośnie, a makijaż powoli spływa z twarzy. Istnieje jednak kilka kosmetyków do zadań specjalnych, dzięki którym make-up będzie utrzyma się na twarzy o wiele dłużej.

 

Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację twarzy. Przed wykonaniem makijażu skórę powinno się starannie oczyścić. Pomóc w tym mogą maseczki odżywczo-nawilżające raz w tygodniu oraz częste peelingowanie.

 

Świecenie się skóry w upalne dni jest bardzo powszechnym problemem u wielu kobiet. Łatwo poradzi sobie z tym tonik. Dobrze jest go użyć przed nałożeniem makijażu.

Podstawą letniej pielęgnacji jest także nawilżenie. Najlepiej w roli kosmetyku, który odpowiednio dba o nawilżenie skóry sprawdzi się krem BB. Dodatkowo pomoże on ukryć niewielkie niedoskonałości oraz poprawi koloryt skóry. Zawiera on w sobie odżywczy krem, korektor, rozświetlacz a także bazę. Wszystko w jednym produkcie.

 

Baza jest podstawowym elementem letniego makijażu. Dopiero na nią powinno się nakładać podkład. Ich zadaniem jest pochłanianie nadmiaru sebum, tak aby skóra się nie świeciła. Dodatkowo bardzo dobrze łączy się z podkładem dzięki czemu tworzy się swego rodzaju fundament, po którym makijaż w wysokiej temperaturze nie zejdzie.

 

Tradycyjny róż w kamieniu tworzy na powierzchni skóry delikatną mgiełkę. Róż w żelu bądź kremie wchłania się do wewnątrz, dlatego efekt utrzymuje się o wiele dłużej.

Dobrze jest także zmienić kredkę do oczu na eye-liner w żelu lub w płynie. Dzięki temu kreska nie spłynie a makijaż nie zmieni się w misia pandę.

Strefa T ma to do siebie, że lubi się błyszczeć, szczególnie latem. Najlepiej zatem przypudrować ją sypkim pudrem, który wchłonie nadmiar sebum.

 

Również z nadmiarem sebum świetnie poradzą sobie bibułki matujące.Wchłoną one nadmiar substancji i nadadzą skórze matowy wygląd. Dobrze je mieć w torebce, zwłaszcza gdy w planach jest gorąca letnia impreza.

 

Najlepszą formą wykończenia makijażu jest tak zwany Fix. Dostępny jest w formie sprayu lub proszku, który można rozprowadzić jak sypki puder. Jeśli jednak zdarzy się, że sebum zdoła się przebić pomino użycia bazy oraz toniku, to fix wchłonie wszystko. Dzięki temu cera będzie matowa przez cały dzień.

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.