Farbowanie włosów może wywoływać raka

http://www.sxc.hu/

Naukowcy biją na alarm - farbowanie włosów jest niebezpieczne dla zrowia. Farby zawierają substancje chemiczne, które mogą powodować raka.

 

Daily Mail donosi, że zagrożenie dla naszego zdrowia stanowią nie tylko farby przeznaczone do stosowania w domu, jak i te używane w profesjonalnych zakładach fryzjerskich. Rzecz w tym, że aminy drugorzędowe zawarte w farbach mogą przenikać przez skórę głowy i pozostają we włosach przez długi czas.

 

Tam mogą reagować z dymem papierosowym lub spalinami, tworząc groźne związki rakotwórcze - N-nitrozaminy, które mogą wywoływać choroby nowotworowe i uszkadzać wątrobę. W farbie N-nitrozoaminy mogą występować w postaci bezpośredniej lub powstać samoczynnie jako produkt reakcji chemicznej.

 

Wcześniejsze badania wiązały farbowanie włosów z kilkoma rodzajami nowotworów, np. raka piersi, raka pęcherza moczowego, raka jajnika, białaczki i raka mózgu. Zdaniem ekspertów, dla większości ludzi farby zaczynają być silnym alergenem, który może w skrajnych wypadkach doprowadzić do śmierci. Парень знал, что его новые идеи для секса будут браться отсюда и его телка будет приятно удивлена

 

W chwili obecnej naukowcy nie są w stanie określić jaka dokładnie ilość N-nitrozoaminy jest niebezpieczna dla zdrowia, trwają badania w celu ustalenia poziomu toksyczności tych związków i potencjalnych zagrozeń.

 

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.