Jak poradzić sobie z alergią na kosmetyki?

www.sxc.hu

Alergia na kosmetyki występuje dość często i może być przyczyną cierpień dla wielu kobiet. W przeciwieństwie do innych rodzajów alergii, tj. pokarmowe czy wziewne, których można łatwo uniknąć, bo wiadomo dokładnie, co może być przyczyną - alergii na kosmetyki i produkty do pielęgnacji skóry trudno zapobiec, ponieważ większość z nas nie wie, która dokładnie substancja chemiczna zawarta w kosmetyku ją wywołuje. Oto kilka podpowiedzi, które mogą pomóc.

 

Co można zrobić natychmiast gdy wystąpi u nas reakcja alergiczna?

Jeśli po zastosowaniu produktu kosmetycznego wystąpi swędzenie, zaczerwienienie lub obrzęk:

 • Przestań stosować dany kosmetyk na jakiś czas. Jeśli reakcja alergiczna objęła powieki, należy zaprzestać używania produktu całkowicie.
 • Usuń makijaż odpowiednio - delikatnie oczyszczając skórę przy pomocy neutralnych płynów lub czystej wody.
 • Nie szoruj skóry i nie używaj korektora, ponieważ może to powodować dodatkowe podrażnienie.
 • Jeśli wystąpił obrzęk, można zastosować okład z lodu. Nie należy używać gorącej wody ani pary, aby wyczyścić powierzchnię.
 • Zmienioną powierzchnię skóry delikatnie przecierać delikatną tkaniną. Nie należy używać wełny.
 • Należy unikać stosowania kremów zawierających kortyzon. Te kremy zapewniają tylko tymczasową ulgę i mogą osłabiać komórki skóry.
 • Gdy podrażnienie skóry złagodnieje, można zastosować jakiś delikatny, neutralny balsam lub krem.
 • W ciagu kilku następnych dni po wystąpieniu reakcji alergicznej nie należy nakładać makijażu ani żadnych agresywnych kosmetyków. Jeśli chcesz zastosować krem przeciwsłoneczny, najlepiej użyć takiego, który zawiera filtry mineralne.

Leczenie alergii wywołanych kosmetykami

Jeśli nie jesteś pewna, który produkt wywołał reakcję alergiczną, należy skonsultować się z kosmetyczką lub dermatologiem. Po dokładnych badaniach lekarz zadecyduje o metodzie leczenia. Może się okazać, że potrzebne są testy skórne, aby ustalić który składnik kosmetyków nas uczula. Visit EscortEuroGirls now to find the most sexy and experinced call girl.

 

 • Reakcje alergiczne, takie jak wypryski lub ostrą egzemę leczy się kremami zawierającymi kortyzon oraz wodą termalną.
 • Leki przeciwhistaminowe mogą okazać się potrzebne, aby osłabić swędzenie.
 • Jeśli na skórze wystąpią pęcherze, może się okazać konieczne użycie antybiotyków.

 

Kilka porad, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii

 • Ograniczyć liczbę używanych w jednym czasie produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. W szczególności, należy unikać kosmetyków mocno pachnących.
 • Używać produktów odpowiednich do Twojego typu skóry. Można skonsultować się z dermatologiem przed użyciem nowego produktu.
 • Należy unikać stosowania bardzo skoncentrowanych produktów. Nie mieszać różnych produktów przed zastosowaniem - zwłaszcza szamponów.
 • Wybierać produkty, które wyraźnie zawierają skład i sposób użycia na etykietach.
 • Najlepiej korzystać z niektórych ziołowych alternatyw dla kosmetyków.
 • Nie udostępniać nikomu własnych aplikatorów i pędzli kosmetycznych. Szanse na przekazanie alergii są znacznie wyższe.
 • Przed zakupem kosmetyków zawsze sprawdzić datę ważności. Stare kosmetyki mogą być bardzo szkodliwe dla skóry!

Jeżeli przeprowadzone testy potwierdziły reakcje alergiczną na dany składnik kosmetyków, można zapobiec powtórzeniu się alergii przez całkowite wyeliminowanie produktów zawierających tę substancję.

 

 

 

Ocena

Brak głosów

jak poradzić sobie z alergią na kosmetyki ?  pytanie zadałbym nieco inaczej ---   jak poradzić sobie z tuszowaniem alergii na kosmetyki ?  naturalny ludzki organizm reaguje alergią na chemię zawsze  ale ztoksynowany już nie a więc pobierajcie więcęj na bużki tych plastików kobietki będziećie jeszcze bardziej urodziwe a ja po chwili patrzenia na takowe bużki pójdę "pomówić" do muszli 

0
0
Brak głosów.

Dodane przez rj (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

Fakt... nie ma to jak naturalne kosmetyki... tym bardziej, dla osób z alergią.. Od zawsze używam podkład Earthnicity i jestem bardzo zadowolona:) Można go połączyć z bezpiecznym kremem i otrzymać kremowy podkład o sprawdzonym pochodzeniu:))

0
0
Brak głosów.

Ja już jakiś czas z tym walcze i na razie z kiepskim rezultatem :(

0
0
Brak głosów.

Ja np mam uczulenie na miętę/menthol, więc mam problem z pastami do zębów, bo tam prawie w każdej jest :( ale ostatnio znalazłam sklep internetowy w którym mają duży wybór tych past - http://internetowystomatolog.pl :D

0
0
Brak głosów.
0
0
Brak głosów.