Co zrobić żeby nie zabrakło nam motywacji?

Źródło: freeimages.com

Podczas uprawiania sportu stawiamy sobie konkretne cele, do których wytrwale dążymy. Chcemy pokonać swoje bariery, przełamać słabości oraz stać się lepszymi i osiągać coraz więcej. Co jednak zrobić żeby nie zabrakło nam motywacji?

 

 

Żeby osiągnąć sukces sportowy potrzebny jest dobry instruktaż, właściwie dopasowane treningi, które zapewniają przygotowanie fizyczne i zwiększą wytrzymałość organizmu, rozwój pod kątem technicznym, ciągła praktyka i powtarzanie nabytych umiejętności. 

 

Nie możemy tracić wiary w swoje możliwości i umiejętności. Bardzo istotne jest także zaufanie do samego siebie. Tylko i wyłącznie wtedy, gdy połączy się odpowiednią formę fizyczną i psychiczną można pokonać własne bariery i cały czas się rozwijać. Tylko wtedy zbliżymy się do wyznaczonych sobie celów.

W sporcie zauważalne zmiany nigdy nie przychodzą z dnia na dzień. Osiągnięcie nowych pułapów podczas treningów jest długotrwałym procesem. To właśnie dlatego ta istotna jest systematyczność oraz wytrwałość. Trzeba mieć na względzie to, że swoją drogę na szczyt powinno się podzielić na kilka etapów i kolejno wyznaczać nowe cele. Łatwiej wtedy będzie urzeczywistnić sobie to co się założyło.

 

Postawiony sobie cel musi być ambitny, ale przy tym realny do osiągnięcia. Jeżeli odpowiednio je dobierzemy będą nas motywować do dalszego działania. Dobrze jest skorzystać z porady trenera, pomoże on ustalić co na danym etapie jest do osiągnięcia.

 

Cel pomino tego, że jest osiągalny musi być także satysfakcjonujący. Dzięki temu w naszych działaniach będziemy dostrzegać sens. Jeżeli zdarzą się porażki to trzeba przekształcić je w motywację do dalszego działania i podnoszenia swoich umiejętności.

Ocena

Brak głosów