"Wodna" dieta - najbardziej opłacalną metodą na schudnięcie

www.dreamstime.com

Większość modnych obecnie diet jest zazwyczaj dość restrykcyjna i przy okazji sporo kosztuje, często nadwyrężając domowy budżet. Tymczasem okazuje się, że wystarczy wypić dwie szklanki niegazowanej wody przed jedzeniem, aby schudnąć szybciej od tych, którzy tego nie robią.

 

 

Każda kobieta odchudzała się chociaż raz w życiu. Lista niesamowitych diet, z któych większość ma dość wątpliwe korzysci dla zdrowia psychicznego i fizycznego, jest dość duza i zwiększa się z każdym rokiem. W odchudzaniu najważniejszy jest jednak umiar, można jeść w zasadzie wszystko, pamiętając jednak o ilości kalorii, które przyjmujemy. Jednym z ważniejszych elementów, o których należy pamiętać stosując dowolną dietę, jest przyjmowanie sporych ilości wody.

 

Każdy człowiek potrzebuje ok. 2,5l wody dziennie, którą pozyskuje z napojów i jedzenia. Woda nie tylko gasi głód, ale także pomaga w oczyszczaniu organizmu oraz zmniejsza liczbę kalorii spożywanych podczas posiłku przez ludzi. Pijąc zwykłą wodę, zamiast gazowanych, słodzonych napojów, można zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę. Picie zbyt małej ilości wody może być przyczyną tworzenia się kamieni nerkowych. Codzienne picie wody to jeden z najprostszych sposobów na poprawę wyników odchudzania, a także na zapobieganie niektórym poważnym chorobom metabolicznym.

 

 

Ocena

Brak głosów