Jak obniżyć poziom stresu po dniu ciężkiej pracy

www.sxc.hu

Radzenie sobie ze stresem może być bardzo trudne. Jeśli pracujemy pod ciagłą presją, warto jest znać kilka sposobów, które pomogą nam ochłonąć, gdy już wreszcie wrócimy do domu. Pozwoli nam to zachować zdrowie i spokojnie zasnąć, co pozwoli odpowiednio zregenerować siły

 

Oto kilka najprostszych sposobów na pozbycie się stresu:

Zjedz zdrowy posiłek

Stres wpływa znacząco na nasze zdrowie. Stres odczuwany od czasu do czasu, w pracy, w życiu zawodowym, w kontaktach międzyludzkich - może być naszym sprzymierzeńcem. Mobilizuje do działania, uwalnia adrenalinę, umozliwiając nam natychmiastową reakcję na zagrożenie. Jednak w dłuzszym okresie czasu nie pozostaje obojętny dla naszego zdrowia, dlatego zawsze należy pamiętać o spożyciu odżywczego, zdrowego posiłku po powrocie do domu. Samodzielne gotowanie pozwala również oderwać myśli od zdarzeń mijającego dnia. Spożywanie posiłku w gronei rodziny pozwala również obniżyć poziom stresu poprzez "przegadanie" problemu z członkami rodziny.

Wyłącz telewizor i porozmawiaj z bliskimi o swoim dniu - życzliwy słuchacz może zdziałać cuda w walce ze stresem.

 

Zagospodaruj wolny czas

Znalezienie zajęcia na wieczory pozwoli mózgowi uniknąć pracy "po godzinach". Znajdź sobie nowe hobby, przeczytaj książkę, spędź czas pracując w ogrodzie. Te czynności pozwolą Ci szybko zwalczyć stres.

 

Ćwicz

Po ciężkim dniu pracy to prawdopodobnie ostatnia rzecz, o jakiej byś pomyślała. A jednak aktywność fizyczna to doskonały sposób na uwolnić nagromadzoną negatywną energię.
Nawet zwykły spacer pozwoli wyrównać puls, może więc warto pomyśleć nad regularnymi spacerami do lokalnego parku, wyprowadzając przy okazji domowego pupila na dwór? Wystarczy na tę aktywność poświęcić zaledwie pół godziny swojego wieczornego czasu, aby efekty były widoczne w niedługim czasie.

 

Zrelaksuj się przed udaniem się do łóżka

Jedną z podstawowych przyczyn, z powodu których nie mozemy zmrużyć oka w nocy, jest brak możliwości "wyłączenia" mózgu. Myśląc o pracy w bezsenne noce, warto zrobić sobie listę rzeczy do zrobienia na następny dzień. Pomoże to oczyścić umysł i pozwoli zasnąć.

Warto również zaprzestać wszelkich większych aktywności na godzinę przed udaniem się do łóżka. Warto wieczór zakończyć wylegiwaniem się w pachnącej kąpieli lub czytając książkę. Pamiętaj również, aby wyłączyć wszystkie elektryczne urządzenia, zanim pójdziesz spać, ponieważ telefony komórkowe, czy telewizor mogą zakłócać sen.

 

Stosując się do powyższych zaleceń, w krótkim czasie będziesz w stanie znacznie obniżyć swój poziom stresu i zapomnieć o pracy po przekroczeniu progu własnego domu.

 

 

Ocena

Brak głosów

Praca - 8-10h, dojazd - 1,5h, sen - 7h .. pozostałe 5-7h nazywane szumnie czasem wolnym zagospodaruj sobie zajęciami które pozwolą Ci na chwilę zapomnieć że jutro znów idziesz do stresującej pracy .. inaczej mówiąc: zrelaksuj się chomiczku i wypocznij, albo zmęcz się maksymalnie do końca ćwiczeniami żeby paść na pysk i zasnąć bo jutro znów kołowroteczek i tak w kółko do emeryturki, zrób wszystko byle tylko nie myśleć o sensie swojej codziennej harówki i o tym komu tak naprawdę służysz swoją pracą.

0
0
Brak głosów.

Myślę, że wiele osób ignoruje towarzyszący stres, nie mając świadomości jaką krzywdę sobie robi. W końcu jest to defekt, którego skutki mogą być naprawdę poważne. Dlatego też, zasadne zdaje się być reagowanie zawczasu i obniżanie stresu kiedy to tylko możliwe ja np. często stosuję tabletki Restilen. Oczywistym jest, że stres będzie pojawiał się zawsze. Jednak to jak reagujemy i co robimy aby go obniżyć, ma fundamentalne znaczenie dla naszego samopoczucia. Również uważam, że mamy mało czasu dla siebie, co jest problemem XXI wieku. Bezustanny pośpiech nie sprzyja.

0
0
Brak głosów.
0
0
Brak głosów.