Zimny prysznic jest dobry dla Twojego zdrowia i urody

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Większość z nas zdecydowanie woli brać kąpiel bądź prysznic w ciepłej wodzie, a na jej niższą temperaturę decydujemy się wyłącznie podczas letnich upałów. Warto jednak wiedzieć, że zimny prysznic jest znacznie zdrowszy dla naszego organizmu, a ponadto pozwala na dłuższe zachowanie młodego wyglądu.  

Skóra to największy narząd naszego organizmu, który jest wyjątkowo wrażliwy, ponieważ ma stały kontakt z różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Regularna kąpiel jest więc podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który pozwala na utrzymanie skóry w dobrej kondycji. O ostatecznym efekcie decyduje jednak temperatura wody, którą najczęściej wybieramy do kąpieli.

Gorąca woda może znacznie przesuszać skórę, co zwiększa ryzyko powstawania podrażnień, a także przyspiesza procesy starzeniowe komórek skory. Z czasem więc skóra może stracić elastyczność i stać się poszarzała. Mogą również pojawiać się na niej przebarwienia oraz zmarszczki.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest branie prysznica w zimnej wodzie. Nie tylko chronimy skórę przed szkodliwym działaniem zbyt wysokiej temperatury, ale również pobudzamy krążenie krwi i hartujemy nasz układ odpornościowy. Jakie jeszcze są zalety brania zimnych pryszniców?

Jędrna, zdrowa skóra

Zimna woda naturalnie napina skórę, zwężając pory i zapobiegając zbieraniu się w nich zanieczyszczeń lub wrastania włosków po depilacji. Przyspieszone pod wpływem niskiej temperatury krążenie poprawia także koloryt skóry, wydobywając z niej naturalny blask.

Lepsze samopoczucie

Szybkie krążenie wyostrza zmysły i zauważalnie poprawia nastrój. Może to przynieść zarówno zastrzyk energii w trakcie ospałości i porannego rozleniwienia, ale również pomóc rozładować stres po całym dniu pełnym wrażeń.

Piękne, lśniące włosy

Gorąca woda nie złuży nie tylko naszej skórze, ale również włosom. Dzięki myciu włosów w zimnej wodzie zamykasz ich łuski, zapobiegając ich puszeniu się i matowemu wyglądowi. W efekcie włosy stają się znacznie gładsze i pięknie błyszczą. Zimna woda przyspieszy krążenie także skóry Twojej głowy, co będzie stymulować włosy do szybszego wzrostu.

Lepszy sen

Zimny prysznic sprawi, że z chęcią wskoczysz do ciepłego, przytulnego łóżka. Kąpiele brane w zimnej wodzie ułatwiają również zasypianie, zapewniając stabilny, spokojny sen.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen