Ziarna sezamu źródłem zdrowia dla Twojej skóry

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W ostatnich latach przekonujemy się do sprawdzonych, domowych sposobów na urodę, rezygnując ze sztucznie wytwarzanych kosmetyków. Przykładem mogą być ziarna sezamu, które są cennym źródłem antyoksydantów, przeciwdziałających naszemu starzeniu, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych, które mogą stymulować porost włosów.

Stosowanie ziaren sezamu na naszą skórę nada jej blasku, a także wspomoże jej regenerację. Będziemy mogli pożegnać się z zaczerwieniami i wypryskami spowodowanymi infekcjami skórnymi, ponieważ sezam to bardzo dobre źródło flawanoidów, które walczą ze stanem zapalnym.

 

Wystarczy zmieszać 1 łyżkę stołową oliwy z oliwek razem z 1 łyżką stołową sproszkowanych ziaren sezamu. Następnie na oczyszczoną skórę twarzy nałożyć powstałą masę, aż do zastygnięcia, po czym zmyć letnią wodą. Taki zabieg można powtarzać 1-2 razy w tygodniu.

 

Sezam ma zalety także dla naszych włosów. Istnieją dowody na to, że przyspiesza on wzrost włosów, ze względu na swoją zawartość kwasów omega 3. Dzięki temu nawilżamy nasza skórę głowy, poprawiamy krążenie krwi i regenerujemy cebulki włosowe. 

 

 

Zmieszaj 2 łyżeczki olejku z ziaren sezamu z 2-3 kroplami olejku rozmarynowego i 1 łyżką stołową żelu aloesowego. Powstałą masę nałóż na skórę swojej głowy i delikatnie masuj kolistymi ruchami. Zabieg można powtarzać 2-3 razy w tygodniu, a dla wzmocnienia efektu warto stosować szampon i odżywkę o naturalnym składzie.

 

Sezam, dzięki swoim właściwościom przeciwstarzeniowym, może zapobiegać siwieniu włosów. Co ciekawe, w ziarnach sezamu znajdziemy także magnez, który pomoże w wyrównaniu poziomu glukozy oraz insuliny we krwi diabetyków.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen