Zaskakujące właściwości kosmetyczne czosnku

Źródło: pixabay.com

Czosnek to z pewnością ważny składnik polskiej kuchni i odpowiada za smak wielu z naszych rodzimych potraw. Czy wiedziałaś jednak, że roślina ta posiada także wiele zastosowań kosmetycznych? Jeśli nie, lista poniżej może Cię zaskoczyć.

Czosnek to naturalny antybiotyk – posiada właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne oraz przeciwstarzeniowe. W rezultacie pomaga w zwalczaniu niedoskonałości i może wyraźnie oczyścić naszą cerę.

Pomoc w walce z trądzikiem

Wszystko, czego potrzebujesz, to przecisnąć przez praskę kilka ząbków czosnku, tak żeby puściły sok. Rozgnieciony czosnek przyłóż do oczyszczonej skóry twarzy w miejscach, w których występują niedoskonałości, delikatnie smarując. Pozostaw czosnek na skórze przez około 5 minut, a następnie dokładnie umyj twarz i nałóż swój ulubiony krem pielęgnujący. Już w ciągu kilku dni zauważysz niesamowitą poprawę!

Zmniejszanie porów

Tak samo rozgnieciony czosnek, w połączeniu ze zmiksowaną połówką pomidora, może być świetną maseczką zmniejszającą pory. W tym przypadku również cenny jest krótki czas aplikacji, a efekty – niesamowite!

Zmniejszanie widoczności rozstępów

Zmieszaj wyciśnięte ząbki czosnku z oliwą z oliwek, a następne dokładnie wmasuj w te miejsca na ciele, na których występują rozstępy. Powtarzaj zabieg regularnie co kilka dni, a z pewnością zobaczysz efekty!

Łagodzenie podrażnień skórnych

Osoby borykające się ze swędzącymi wysypkami lub przesuszoną, swędzącą skórą na głowie, łokciach oraz kolanach, powinny spróbować zastosowania czosnku. Dzięki jego właściwościom przeciwzapalnym można w łatwy sposób złagodzić podrażnienia.

Opóźnienie starzenia

Może wydawać się to nieprawdopodobne, ale częsta konsumpcja czosnku, szczególnie w połączeniu z produktami takimi, jak miód oraz cytryna, może opóźnić u nas pojawienie się zmarszczek lub przystopować ich powiększanie się. Jedzmy więc na zdrowie te niezwykłe produkty spożywcze! яндекс

Ocena

Brak głosów