Woda ryżowa to idealny sposób na odżywienie naszych włosów

Źródło: pixabay.com

Jeśli należysz do osób, które wylewają do zlewu wodę po gotowaniu ryżu, nadszedł czas na zmianę tej praktyki. Okazuje się bowiem, że woda ryżowa posiada wiele cennych właściwości kosmetycznych. Płyn jest bogaty w witaminy i minerały, które mogą z powodzeniem odżywić nasze włosy tak, jak niejedna odżywka.

Oto kilka faktów na temat wody ryżowej, o której nie miałaś pojęcia:

- Woda ryżowa obfituje w witaminę B, C i E, co pomaga zregenerować nasze włosy. Regularne płukanie włosów wodą ryżową przyspieszy także wzrost naszych włosów.

- Białka zawarte w wodzie ryżowej pomogą w wygładzeniu puszących się włosów, nadadzą im także blasku.

- Stosowanie wody ryżowej pomoże w problemie rozdwajających się końcówek. Wystarczy nałożyć płyn na nasze włosy na czas około 15-20 minut. Zabieg powinien być regularnie powtarzany dla osiągnięcia lepszych efektów. 

- Wielu specjalistów uważa, że płukanie włosów wodą ryżową może pomóc w leczeniu łupieżu, dzięki dokładnemu oczyszczeniu skóry naszej głowy.

Dla wzmożonych efektów stosuj wodę po gotowaniu ryżu, która stoi w naczyniu ponad dobę. Taki płyn będzie miał jeszcze więcej składników odżywczych, które uczynią Twoje włosy pięknymi i zdrowymi. 

Ocena

Brak głosów