Właściwości propolisu wobec Twojej skóry

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wszystkie Panie o cerze wrażliwej powinny zainteresować się propolisem – naturalnym składnikiem kosmetycznym, który w nieinwazyjny sposób pomaga zwalczyć trądzik, rozjaśnić skórę oraz nadać jej blasku.

Propolis jest wytwarzany przez pszczoły miodne i posiada silne właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwzapalne. Owadom propolis przydaje się do zapobiegania infekcjom wewnątrz ula, jednak z jego niebywałych właściwości może skorzystać także człowiek.

 

Co ważne, propolis jest szczególnie polecany osobom o cerze wrażliwej. Posiadaczkom cery wrażliwej szczególnie trudno jest uporać się z trądzikiem. Stosujemy produkty o silnym działaniu, które dodatkowo nadwyrężają naszą skórę, w ostateczności jedynie pogarszając jej stan. Zamiast złuszczać skórę ostrymi kwasami, warto zainwestować w kosmetyki z zawartością propolisu, który zadziała delikatnie, ale równie efektywnie.

 

 

Ciekawym może okazać się fakt, że propolis może poprawić stan naszej skóry nie tylko poprzez zewnętrzne stosowanie – efekt będzie widoczny także poprzez zażywanie suplementów z zawartością propolisu. Należy przy tym jednak pamiętać, że stosowane przez nas produkty powinny być możliwie jak najwyższej jakości.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)