Właściwości kosmetyczne kurkumy

Źródło: pixabay.com

Kurkuma słynie ze swoich walorów smakowych, znane są także jej właściwości zdrowotne. Warto jednak wiedzieć, że kurkuma ma również niemałe właściwości kosmetyczne. O nich właśnie będzie mowa w niniejszym artykule.

Zmniejszanie przebarwień

Stosowanie maseczki z kurkumą, miodem i cytryną może pomóc w walce z przebarwieniami skórnymi. Wystarczy nanieść maseczkę punktowo na wskazane fragmenty cery i pozostawić na czas 20 minut. Jest wskazane, aby maseczkę stosować 3 razy w tygodniu.

Leczenie trądziku

Kurkuma ze względu na swoje właściwości antybakteryjne jest bardzo skuteczna w zapobieganiu oraz leczeniu trądziku. Pomaga ona niszczyć bakterie wywołujące trądzik, a jednocześnie redukuje nadmiar sebum wydzielanego przez skórę.

Rozjaśnianie skóry

Egzotyczna przyprawa jest popularnie stosowana do skutecznego rozjaśniania skóry. Maskę, podobnie jak poprzednie, przygotowuje się mieszając kurkumę z sokiem z cytryny. Właściwości przeciwutleniające kurkumy sprawiają, że jest to przy okazji potężna kuracja wzmacniająca dla naszego organizmu.

Nawilżenie suchych pięt

Maskę z kurkumy można z powodzeniem stosować na skórę stóp, ponieważ ma ona silne właściwości zmiękczające i nawilżające. Aby wzmocnić ten efekt, dodajemy 2 łyżki stołowe oleju kokosowego lub oleju rycynowego i pozostawiamy maskę na stopach przez całą noc.

Zmniejszenie rozstępów

Odrobina kurkumy wymieszana z olejem migdałowym może być idealnym środkiem na zmniejszenie rozstępów. Maskę można stosować na przykład pod prysznicem, dokładnie wmasowując ją w skórę. Spowolni ona również proces starzenia, zmniejszy wiotkość skóry i zadziała tonizująco.

Ocena

Brak głosów