Węgiel aktywny – niezbędnik w dzisiejszej pielęgnacji?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Od dłuższego czasu sporo mówi się na temat zbawiennych właściwości kosmetycznych węgla aktywnego. W efekcie powstało nie tylko wiele przepisów na domowe maseczki, ale także drogeryjnych produktów, które zawierają ten składnik. Na czym więc polega ta cała moda i dlaczego warto stosować węgiel aktywny?

Czysta skóra

Węgiel aktywny działa na zanieczyszczenia jak magnes – pochłaniając brud oraz tłuszcz. Od stuleci stosowano go jako środek odtruwający, a dziś skupiono się na jego właściwościach kosmetycznych. Tak więc podstawową właściwością węgla aktywnego jest jego efektywne oczyszczanie skóry – w szczególności zatkanych porów. W efekcie skóra wydziela mniej sebum, staje się jasna, odświeżona i ma zdrowy koloryt.

 

Wybielone zęby

Okazuje się jednak, że węgiel aktywny możemy stosować nie tylko na skórę, ale nawet na zęby. Paradoksalnie, chwilowo brudząc sobie zęby węglem aktywnym, możemy je rozjaśnić! Węgiel pochłania cały brud osadzony na naszym szkliwie i po jego wypłukaniu zęby stają się wyraźnie jaśniejsze. Należy jednak pamiętać, że mimo wszystko, jeśli zależy nam na trwałych efektach i zdrowiu naszych zębów, nie możemy odmówić sobie także regularnego szczotkowania zwykłą pastą.

Oczyszczone włosy

Jeśli męczysz się z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami, koniecznie spróbuj dodać do szamponu węgla aktywnego lub wyposaż się w gotowy produkt z zawartością tego składnika. W efekcie Twoja skóra głowy stanie się wyjątkowo czysta, a włosy będą dzięki temu lśniące i sprężyste.

 

Aby wykonać w domu którykolwiek z wyżej wymienionych zabiegów kosmetycznych, wystarczy jedynie nabyć w aptece opakowanie węgla aktywnego. Równowartość jednej rozkruszonej tabletki z odrobiną przegotowanej wody wystarczy zarówno na oczyszczenie twarzy (maseczkę trzymać około 10-15 minut), wybielenie zębów (szczotkować 2-3 minuty) lub oczyszczenie włosów (normalnie umyć włosy z dodatkiem odpowiadającego nam szamponu).

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)