Poznaj zastosowania kosmetyczne pomidorów

Źródło: pixabay.com

Pomidory to podstawowy składnik wielu dań w niemal każdej kuchni na świecie. Odpowiada za to nie tylko ich apetyczny smak, ale także wyjątkowe właściwości odżywcze. Warto wiedzieć także to, że pomidor doskonale nadaje się do użytku zewnętrznego, pielęgnując naszą skórę.

Pomidory są skarbnicą składników zdrowotnych, które mogą leczyć wysypki, oparzenia słoneczne, a także zwalczać matową skórę, trądzik i rozszerzone pory. Co ważne, pomidory zawierają likopen, który jest przeciwutleniaczem działającym jak filtr przeciwsłoneczny, lecząc uszkodzenia komórek i zaczerwienienie skóry.

 

Dzienne spożycie 25 mg likopenu zmniejsza aż o połowę liczbę wolnych rodników w organizmie, a także wspomaga nawilżenie skóry w okresie letnim. Nie jest konieczne wydawanie pieniędzy na drogie zabiegi kosmetyczne, aby uzyskać właśnie takie właściwości – wystarczy spożywać pomidory i stosować wykonane z nich maseczki.

 

Do kolejnych właściwości pielęgnacyjnych, które posiadają pomidory, możemy zaliczyć: zmniejszanie wydzielania sebum przez naszą skórę, rozjaśnianie przebarwień powstałych w wyniku ekspozycji na słońce, zmniejszanie porów oraz leczenie trądziku.

 

 

Aby uzyskać opisane wyżej efekty wystarczy nałożyć na problematyczne obszary twarzy, ramion i pleców sok pomidory o naturalnym składzie lub miazgę ze zmiksowanych pomidorów. Po upływie 15 minut maseczkę zmywamy z twarzy i cieszymy się odżywioną i zregenerowaną skórą. Top Collaboration tools for remote teams https://worksection.com/en/blog/best-tools-for-remote-teams.html

 

Maseczki na bazie pomidorów można dostosować do każdego rodzaju skóry. Przykładowo dla skóry o skłonnościach do przesuszania się, warto do maseczki dodać odrobinę oliwy z oliwek lub kawałek awokado. Regularne stosowanie tego typu maseczek doprowadzi do efektu czystej i zdrowej cery, bez konieczności stosowania chemicznych produktów pielęgnacyjnych.

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.