Poznaj zastosowania kosmetyczne białka jaja kurzego

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Białko jaja kurzego to pokarm bogaty w nie tylko w proteiny, ale także witaminy oraz minerały, które są potrzebne w naszym organizmie. Oprócz wartości odżywczych, białko jaj mogą mieć także zastosowanie w kosmetyce, wspomagając pielęgnację skóry.

Zmniejszenie zmarszczek

Na powstawanie zmarszczek ma wpływ wiele czynników. Jest to przede wszystkim proces starzenia, ale także obrany styl życia oraz ekspozycja na światło słoneczne. Co ważne, także codzienna pielęgnacja wpływa na tempo starzenia się naszej skóry i powstawanie zmarszczek.

 

Białko jaja ma właściwości, które mogą zmniejszać zmarszczki na naszej twarzy. Jeden z przepisów na odmładzającą maseczkę z białek jaj obejmuje: 1 łyżkę białka z jaja i 1 łyżkę miodu. Składniki należy dokładnie wymieszać, a następnie nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy na czas około 10 minut. Maseczkę dokładnie zmywamy letnią wodą, a twarz osuszamy czystym ręcznikiem. Regularne stosowanie takiego zabiegu spowolni starzenie się naszej skóry, a nawet zmniejszy widoczność już obecnych zmarszczek.

 

Nawilżenie skóry

Białko jaja posiada właściwości nawilżające, dzięki czemu nasza cera może być jędrna i promienna. Maska nawilżająca składa się z: 1 łyżki oliwy z oliwek, 1 łyżki miodu i 1 łyżki białka jaja. Wymieszane składniki nakładamy na oczyszczoną skórę twarzy na czas około 10 minut, a następnie dokładnie zmywamy. Jeśli chcemy jeszcze bardziej wspomóc efekt nawilżenia, warto po zabiegu nałożyć na twarz także krem nawilżający.

 

Likwidacja przebarwień skórnych

Do miski dodaj białko z 1 jaja, 2 i pół łyżki soku z cytryny oraz 1 łyżkę miodu. Składniki należy wymieszać, a następnie nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy na 15 minut. Po upływie wskazanego czasu zmywamy maseczkę. Codzienne stosowanie takiego zabiegu widocznie rozjaśni przebarwienia powstałe na przykład w wyniku zwiększonej ekspozycji na słońce.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)