Poznaj zaskakujące fakty na temat siwych włosów

Źródło: pixabay.com

Przychodzi taki czas, gdy włosy każdego z nas tracą swoją młodzieńczą barwę. Niektórych siwizna dotyka wcześniej, a inni siwieją dopiero w bardzo sędziwym wieku. Oto pięć faktów na temat siwych włosów, o których prawdopodobnie wcześniej nie słyszałaś:

Twoje włosy nie zmieniają koloru na siwy

Nasz kolor włosów nie może zmienić się na siwy z dnia na dzień. W rzeczywistości siwe włosy wyrastają stopniowo z mieszka włosowego. W ciągu naszego życia włosy stale wypadają i odrastają, jest ich jednak coraz mniej, aż w końcu rosną wyjątkowo słabe i pozbawione swojej naturalnej barwy. W pewnym czasie włos nie posiada już żadnego pigmentu i właśnie dlatego ludzie mają białe lub siwe włosy.

Wyrywanie siwych włosów nic nie daje

Wiele kobiet radzi sobie z początkową siwizną przy użyciu pęsety. Podczas gdy niektórzy eksperci twierdzą, że wyrwanie siwego włosa może mieć trwały efekt, ponieważ wyrywa się go razem z cebulką, inni są zdania, że znacznie lepiej jest takie włosy przycinać, ponieważ nie zaszkodzimy tym mieszkowi włosowemu oraz skórze głowy. Niezależnie od tego co zrobimy z naszymi siwymi włosami, one i tak będą odrastać. 

 

 

Genetyka odgrywa większą rolę niż myślisz

Jeśli Twoi rodzice lub dziadkowie mieli siwe włosy w stosunkowo wczesnym wieku, to jest duża szansa, że odziedziczysz po nich tę cechę. Oczywiście stosowanie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia nie zaszkodzi, jednak siwizna jest od nich raczej niezależna. Best Training courses providers in India https://smartyindians.net/ .

Na podstawie koloru swoich włosów możesz ocenić, czy osiwiejesz, czy też Twoje włosy staną się białe.

To, czy na starość nasze włosy będą siwe, czy białe, jest uzależnione od poziomu melaniny w naszych włosach. Włosy stają się siwe, gdy nasze włosy są ciemne, natomiast jasne włosy częściej stają się na starość białe.

Włosy są zazwyczaj w połowie siwe, gdy dobija się 50-tki

Specjaliści szacują, że gdy kobiety osiągają wiek 50 lat, zwykle 50 % ich włosów jest już siwe. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich przypadków – niektóre z nas mają po 50-tce zaledwie kilka siwych włosów.

Ocena

Brak głosów