Poznaj właściwości maseczki z miodu i kurkumy

Źródło: pixabay.com

Codzienna pielęgnacja skóry jest kluczowym zaleceniem od każdego dermatologa. Jednak co jakiś czas warto jest wyjść poza standardowy schemat oczyszczania i wykonać dodatkowe zabiegi. Mimo wszystko wiele z nas nie ma nieograniczonych pokładów czasu i stawia na minimalizm. W tej kwestii idealnie sprawdzi się dwuskładnikowa maseczka z miodu i kurkumy, która pozostawia skórę promienną i nawilżoną.

Miód jest naturalnym kosmetykiem, który kobiety w Polsce stosują od pokoleń, natomiast kurkuma to stosunkowo nowe odkrycie w dziedzinie pielęgnacji skóry w naszym kraju. Oto co warto wiedzieć o połączeniu tych dwóch składników:

Dermatolodzy szczególnie skłaniają się ku stosowaniu miodu manuka, który oczyszcza pory i likwiduje bakterie odpowiedzialne za trądzik. Podobne zastosowanie mają inne rodzaje miodów, należy jednak unikać tych sztucznie słodzonych. 

Każdy rodzaj naturalnego miodu zawiera silne przeciwutleniacze, które zwalczają stany zapalne. Miód wspomaga regenerację skóry, ponieważ zawiera niski poziom nadtlenku wodoru, który sprzyja gojeniu się ran. Miody to także środki nawilżające, które zmiękczą skórę i pozwolą jej na zwiększone wchłanianie wilgoci z powietrza.

Podobnie jak miód, kurkuma także posiada właściwości antybakteryjne, co pomaga w walce z trądzikiem i zaczerwieniami. Kurkuma posiada dodatkowo właściwości złuszczające, ze względu na jej gruboziarnistą teksturę – pozwala to na szybkie i łagodne usunięcie martwego naskórka. 

Przepis na maseczkę z miodu i kurkumy jest wyjątkowo prosty. Wystarczy zmieszać ze sobą 1-2 łyżki miodu i 1-2 łyżki kurkumy, w zależności od indywidualnych potrzeb. Optymalny czas trzymania maseczki na twarzy to 20 minut, a następnie należy dokładnie zmyć masę z twarzy. Regularne stosowanie takich zabiegów, na przykład raz w tygodniu, odżywi skórę i pozbawi ją niedoskonałości. 

Ocena

Brak głosów