Poznaj niesamowite zastosowania kosmetyczne sody oczyszczonej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Soda oczyszczona to niedrogi, wielozadaniowy produkt, który większość z nas posiada w domu. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że ten nieorganiczny związek chemiczny posiada wiele cennych właściwości kosmetycznych.

Soda oczyszczona, inaczej wodorowęglan sodu, działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo, antyseptycznie i przeciwzapalnie, co równoważy poziom pH skóry, czyniąc ją gładką, miękką i promienną.

 

Do kolejnych mało znanych właściwości sody oczyszczonej możemy dodać łagodzenie problemów związanych z trawieniem, leczenie wysypek i podrażnień, a nawet użądleń. Soda oczyszczona może także pomagać w walce z nieprzyjemnym zapachem, szczególnie u osób cierpiących na nadmierną potliwość. Wystarczy wymieszać proszek z wodą, można dodać sok z cytryny, pozostawić na problematycznych miejscach i zmyć po 10 minutach.

 

Wodorowęglan sodu posiada także dobry, równoważący wpływ na skórę tłustą i problemy z nią związane, takie jak zaskórniki i trądzik. Tutaj także zalecane jest stworzenie pasty z sody oczyszczonej oraz odrobiny wody. Taką maseczkę należy zmyć po 5 minutach – w efekcie mamy oczyszczoną i promienną skórę.

 

 

Soda oczyszczona świetnie nadaje się także do peelingu twarzy oraz ciała. Jej delikatna ziarnistość pomoże złuszczyć martwy naskórek i oczyścić zaskórniki oraz zanieczyszczone pory. Wystarczy zwilżyć twarz ciepłą wodą, następnie nałożyć pastę z sody oczyszczonej, delikatnie masując, na koniec spłukujemy wszystko zimną wodą. Taki zabieg warto powtarzać raz w tygodniu.

 

Nie każdy wie o tym, że soda oczyszczona może być stosowana jako naturalny środek do usuwania przebarwień na zębach. W tym przypadku nabieramy odrobinę proszku na szczoteczkę do zębów i myjemy nią, tak samo jak zwykłą pastą. Efekt może zadziwić – zęby są wyraźnie bielsze!

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen