Oliwa z oliwek doskonałym kosmetykiem dla Twojej cery

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Oliwa z oliwek stanowi podstawę diety śródziemnomorskiej i chociaż stosujemy ją przede wszystkim w kuchni, równie dobrze może sprawdzić się dla naszej skóry oraz włosów. Oliwa z oliwek nie tylko nawilża, ale także, ze względu na bogactwo składników odżywczych, może widocznie odmłodzić nasze ciało oraz zażegnać wiele problemów skórnych.

Przeciwutleniacze

Oliwa z oliwek pomaga w zapobieganiu wczesnym oznakom starzenia się skóry. Wszystko dzięki zawartości przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki uszkadzające komórki naszej skóry, a także mogące przyczyniać się do rozwoju raka. Niektóre badania sugerują, że smarowanie skóry oliwą z oliwek po ekspozycji na słońce może zwalczać komórki rakotwórcze.

 

Cenne witaminy

Oliwa z oliwek zawiera rozpuszczalne w tłuszczach witaminy A, D, E oraz K. Badania dowiodły, że miejscowe stosowanie witaminy E może pomóc w leczeniu chorób skórnych, takich jak łuszczyca oraz egzema.

 

Działanie antybakteryjne

Istnieje kilka badań dotyczących działania antybakteryjnego, które ma oliwa z oliwek. Może to wspomóc leczenie chorób skóry, takich jak trądzik. Podobne właściwości wykazano także w przypadku stosowania oleju kokosowego.

 

Nawilżenie

Oliwa z oliwek jest składnikiem wielu kosmetyków nawilżających, jednak równie dobrze można używać ją samą, w naturalnej postaci. Nawilżające działanie oliwy z oliwek warto zastosować zarówno na skórę w formie balsamu, jak i na włosy, w formie odżywki.

 

Odżywczy peeling

Zmieszanie oliwy z oliwek z grubo mieloną solą morską pomoże stworzyć wyjątkowy peeling, którym możemy zarówno złuszczyć martwy naskórek, jak i odżywić naszą skórę i złagodzić ewentualne podrażnienia.

 

 

Demakijaż

Podobnie jak inne oleje, oliwa z oliwek może świetnie sprawdzić się do demakijażu oczu, nawet tego wodoodpornego. Wystarczy rozprowadzić na waciku kilka kropel oliwy, a następnie delikatnie pocierać okolice oczu – makijaż zostanie zmyty, a skóra pozbawiona podrażnień i głęboko nawilżona.

 

Maseczka do twarzy

Osoby ze suchą skórą mogą stosować oliwę z oliwek w formie maseczki. Efekt nawilżający i zmiękczający możemy wzmocnić dodając do niej białko jaja, miód lub mielone płatki owsiane.

 

Leczenie blizn

Witaminy i przeciwutleniacze zawarte w oliwie z oliwek pomogą zregenerować komórki skóry, a zatem świetnie sprawdzą się w miejscowym leczeniu blizn. Dzięki temu oliwa z oliwek może także zmniejszyć widoczność rozstępów.

 

Ze względu na możliwe reakcje alergiczne, lepiej nie stosować oliwy z oliwek u dzieci oraz u osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Należy także pamiętać, że jeśli decydujemy się na stosowanie oliwy z oliwek, warto wybrać produkt naturalny, o najwyższej jakości, ponieważ te budżetowe mogą zawierać sztuczne, drażniące dodatki.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)