Ocet jabłkowy może mieć wiele zastosowań kosmetycznych – sprawdź sama

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wiele z nas nie posiada nieskazitelnie czystej cery. Niezależnie od tego, jak staramy się ją pielęgnować, może pojawić się przesuszenie, łuszcząca się skóra, a także trądzik. W ostatnich czasach coraz częściej wracamy do naturalnych metod kosmetycznych, które wypracowano już pokolenia temu. Jedną z nich może być stosowanie octu jabłkowego do normalizacji naszej skóry i wzmocnienia włosów.

Ocet jabłkowy jest bardzo zdrowy – jego spożywanie sprzyja rozwojowi pożytecznych bakterii jelitowych oraz wytwarzaniu niezbędnych dla organizmu enzymów. Okazuje się jednak, że ocet jabłkowy warto nie tylko spożywać, ale także stosować do pielęgnacji.

 

Oczyszczenie skóry

Ocet jabłkowy nie tylko oczyści nasz układ trawienny, ale także naszą skórę. Stosowanie octu jabłkowego na cerę może pomóc w zmniejszeniu blizn po trądziku, a także zredukuje jej przetłuszczanie się. Silne właściwości antybakteryjne octu wspomogą leczenie zmian skórnych, takich jak trądzik.

 

Wystarczy rozcieńczyć jedną łyżkę octu jabłkowego z jedną łyżką czystej wody i mamy naturalny tonik. Następnie w powstałym roztworze zanurzamy wacik i delikatnie przecieramy nim problematyczne obszary skóry na twarzy i innych obszarach ciała, na przykład na ramionach i plecach.

 

Wzmocnienie włosów

Ocet jabłkowy może pomóc w unormowaniu stanu naszej skóry głowy. Płukanki z dodatkiem octu jabłkowego, stosowane kilka razy w miesiącu, mogą leczyć problemy takie, jak łupież oraz wypadanie włosów. W efekcie będziemy mieć czystą i świeżą skórę głowy oraz gęste i lśniące włosy.

 

Oczyszczenie organizmu

Łyżka octu jabłkowego dodana na przykład do szklanki czystej wody, którą wypijamy rano, może być świetnym sposobem na odżywienie naszego organizmu. W ten sposób oczyścimy nasz układ trawienny, znormalizujemy poziom cholesterolu, a nawet obniżymy poziom cukru we krwi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)