Jak założyć jednoosobową firmę przez internet?

Źródło: pexels.com

Czy zakładanie działalności gospodarczej przez internet jest rzeczywiście szybkie i bezpieczne? Dlaczego rejestracja firmy z bankiem wiąże się z dodatkowymi korzyściami? Gdzie należy złożyć wniosek online i na co może liczyć osoba, która w biznesowym świecie stawia swoje pierwsze kroki? Czy firmowe konto bankowe jest obligatoryjne? Poniżej odpowiadamy na wiele istotnych pytań!

Czy założenie firmy przez bank jest trudne?

Nic podobnego – rejestrowanie firmy przez bank jest niezwykle proste i pozwala zaoszczędzić czas. Wiele jednak zależy od tego, gdzie prowadzi się np. swój osobisty rachunek bankowy. Jeśli więc planujesz założyć przedsiębiorstwo, a swoje prywatne finanse powierzasz już od dawna bankowi Santander, to wystarczy spełnić kilka dodatkowych warunków, by zyskać także darmowe konto dla firm.

Chodzi m.in. o następujące kwestie:

 • posiadanie Profilu Zaufanego,
 • stałe zamieszkiwanie w Polsce,
 • posiadanie polskiego obywatelstwa,
 • bycie właścicielem aktualnego dowodu osobistego,
 • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych.

To jednak nie wszystko. Założyć firmę przez internet można tylko wtedy, gdy nie ma się jeszcze zarejestrowanej działalności w CEIDG oraz nie podlega się sądowemu zakazowi prowadzenia przedsiębiorstwa. Dzięki postępującej cyfryzacji można wszystko załatwić bez wychodzenia z domu, jednak zanim złożysz wniosek:

 • ustal nazwę dla swojej firmy,
 • określ dokładnie obszar, jakim będziesz się zajmować – chodzi o klasyfikację PKD,
 • uzgodnij, jak chcesz odprowadzać składki i która forma księgowości jest dla Ciebie optymalna.

Co ciekawe, niektóre banki zamieszczają na swoich stronach internetowych zwięzłe niezbędniki – warto z nich skorzystać, aby jeszcze sprawniej przejść przez cały proces.

Trzy kroki i... gotowe!

Nie trać cennego czasu – załóż firmę i zacznij działać!

 1. Zaloguj się do panelu swojego konta i odszukaj stosowną zakładkę. Dla klientów Santander jest to „Oferta Banku” i dalej formularz o nazwie „Działalność gospodarcza z kontem dla firm i bankowością Mini Firma”.
 2. Uzupełnij dane we wniosku. Gdyby okazało się, że będzie Ci trudno bez fachowego wsparcia, skonsultuj się telefonicznie z ekspertem.
 3. Złóż podpis pod dokumentem poprzez Profil Zaufany. Bank prześle wniosek online do CEIDG, a gdy jednoosobowa działalność zostanie zarejestrowana, otrzymasz stosowne potwierdzenie przez e-mail oraz drogą SMS-ową.

Bez konta firmowego ani rusz?

Decydując się na założenie firmy przez internet, za pośrednictwem banku, klient otrzymuje w zamian jeden z podstawowych produktów, który jest przeznaczony wyłącznie dla przedsiębiorców – rachunek firmowy. To duże ułatwienie w codziennej pracy i mniejsze ryzyko popełnienia błędu – np. podczas rozliczeń z ZUS. Do konta zostaje dołączona specjalna karta płatnicza, co z kolei pozwoli rozgraniczyć wydatki prywatne i zawodowe. Aby skorzystać z atrakcyjnych ofert w 888Starz Casino, warto poszukać specjalnego 888 Starz Bonus Code , który otwiera dostęp do ekskluzywnych promocji. Użytkownicy mogą znaleźć te kody w różnych miejscach, w tym na stronach poświęconych recenzjom kasyn czy w newsletterach. Po wprowadzeniu takiego kodu, gracze mogą liczyć na dodatkowe środki na grę lub darmowe spiny. Jest to świetna okazja, by zwiększyć swoje szanse na wygraną bez ryzykowania własnych środków.

Oczywiście podczas rejestrowania działalności gospodarczej nie trzeba zakładać osobnego rachunku. Prawo pozwala osobom samozatrudnionym gromadzić wszystkie zarobione środki na jednym koncie, przy czym taka praktyka niesie za sobą więcej potencjalnych zagrożeń niż korzyści. Aby mieć pełną kontrolę nad finansową kondycją przedsiębiorstwa, należy oddzielić fundusze własne od przychodów firmy.

Postaw na rachunek w dobrym banku

Wygodne, darmowe konto firmowe, to świetny dodatek na dobry początek. Jednak co dalej? Chcesz starać się o kompleksowe dofinansowanie? A może rozważasz kredyt, by zdynamizować rozwój prowadzonej działalności? Niezależnie od tego, która opcja będzie dla Ciebie bardziej dogodna, pamiętaj, że korzystanie z usług solidnego banku zwyczajnie się opłaca. Brak opłat za prowadzenie rachunku i posiadanie karty to nie jedyne korzyści. Wiele atrakcyjnych ofert, jedną z nich proponuje m.in. Santander, przewiduje również bezpłatne przelewy krajowe – o ile są realizowane w ramach bankowości internetowej. Droga do uzyskania innych form wsparcia, np. pożyczek, także jest prostsza.

Podsumowując

Skoro rejestracja firmy nie wymaga wychodzenia z domu i wszystko można załatwić przez internet, warto z tej opcji skorzystać. W zamian otrzymuje się na starcie dobre konto oraz dostęp do pełnego wachlarza bankowych usług. Częstotliwość korzystania z nich zależy wyłącznie od klienta – mając jednak odpowiednio szerokie pole manewru, będzie on zdolny do podejmowania optymalnych decyzji biznesowych.

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.