Gazowana woda to najnowszy trend w pielęgnacji skóry

Źródło: pixabay.com

W ostatnich latach szczególną popularnością w pielęgnacji ciała cieszą się naturalne kosmetyki, stosowane jeszcze przez nasze babcie. Moda na prostotę jak widać nie maleje, ponieważ w Japonii i Korei Południowej uznano, że bardzo dobre właściwości kosmetyczne ma... woda gazowana. Kto by pomyślał?

Urodowi specjaliści są zdania, że stosowanie wody gazowanej do oczyszczania skóry jest jednym z największych sekretów piękna. Czy naprawdę warto tego spróbować? Koreanki i Japonki twierdzą, że tak, a za dowód na pewno mogą służyć ich nieskazitelne cery.

Zdaniem dermatologa z Nowego Jorku, Dendy’ego Englemana, woda gazowana to świetny sposób na głębokie oczyszczenie skóry. Nasycenie dwutlenkiem węgla pomaga rozbijać zanieczyszczenia i sebum osadzone głęboko w naszych porach. Gdy woda gazowana jest stosowana w temperaturze pokojowej, staje się ona czynnikiem rozszerzającym nasze naczynia krwionośne, co czyni skórę gładką i zrelaksowaną. Co więcej, rozszerzone naczynia krwionośne lepiej absorbują substancje odżywcze, takie jak tlen. Dzięki temu skóra zyskuje naturalny blask.

Stosowanie wody butelkowanej do oczyszczania skóry to dobry pomysł nie tylko ze względu na nasycenie CO2. Woda z kranu ma niekompatybilne z naszym pH skóry, a woda z butelki dokładnie takie samo, czyli 5,5.

Specjaliści zalecają kurację cery wodą gazowaną. Można wstrzymywać oddech i zanurzać twarz w misce z wodą gazowaną na 10 sekund, a następnie umyć twarz ulubionym żelem oczyszczającym. Do zmywania specyfiku także należy stosować gazowaną wodę.

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.