Formy wysiłku fizycznego, które spalają najwięcej kalorii

Kategorie
Źródło: pixabay.com

Oto lista pięciu sportów które w najlepszy sposób pomogą wam zrzucić zbędne kilogramy. Na początek warto dodać, że większość zawartych tu aktywności fizycznych nie różni się tak bardzo pod względem ilości spalonych kalorii, a ich wyszczególnienie ma raczej za cel wyróżnienie ich na tle innych sportów.1. Bieganie

Bieganie jest chyba najpopularniejszą i najprostszą formą wysiłku fizycznego. Ma zbawienny wpływ na naszą sylwetkę, rozwój mięśni, wydolność oddechową oraz samopoczucie. Nie trzeba się go uczyć – biegać potrafi każdy. Jedyne co potrzebujemy to wygodna, oddychająca odzież dopasowana do panującej temperatury oraz obowiązkowo, sportowe obuwie przeznaczone do biegania. Jeśli średnio przebiegasz 1 kilometr w ciągu 5 minut, to twoje spalanie kalorii oscyluje nawet wokół 1000 kalorii w ciągu godziny.

2. Crossfit

To niezwykle modny oraz… morderczy trening. Tutaj wymagany już jest raczej karnet na siłownię, z drugiej strony to dobre rozwiązanie dla osób, którym lepiej ćwiczy się w towarzystwie. Profesjonalista jest w stanie spalić nawet 1200 kalorii podczas godziny wykonywania crossfitu. Podczas ćwiczeń doskonalimy naszą sprawność w dziesięciu różnych dziedzinach. Usprawnia się: wydolność krążeniowo-oddechowa, wytrzymałość, siła, gibkość, moc, szybkość, zwinność, równowaga, koordynacja oraz dokładność.

3. Sztuki walki

To idealna okazja, aby nie tylko usprawnić nasze ciało i wyrzeźbić sylwetkę, ale także pomóc naszej pewności siebie i poczuciu bezpieczeństwa. Godzina treningu pozwala naszemu organizmowi spalić do 800 kalorii.

4. Squash

Godzinny trening squasha to nawet 750 kalorii w godzinę! Dodatkowo dochodzi tutaj duch rywalizacji, który sprawia, że czas płynie naprawdę szybko.

5. Nordic walking

W trakcie takiego marszu również pracuje większość mięśni, wymaga to jednak odpowiedniej techniki chodzenia oraz profesjonalnego sprzętu. W ciągu godziny jesteś w stanie spalić nawet 700 kalorii, ale wszystko zależy od tempa twojego marszu. Ta forma wysiłku nie bez powodu jest dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, łatwo podczas niej zachować równowagę, dlatego szczególnie polecana może być w czasie lata.

 

 

Ocena

Brak głosów