Dlaczego warto codziennie nawilżać skórę? 3 najważniejsze powody

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dlaczego warto codziennie nawilżać skórę? Działanie to znacznie wykracza poza przyjemne odczucie miękkości i ukojenia na Twojej twarzy. Efekty regularnego nawilżania są długofalowe i oczywiście będą przekładać się na Twój wygląd w niedalekiej, ale także odległej przyszłości.

Dermatolodzy zalecają nawilżanie skóry dwa razy dziennie – rano i wieczorem, zwracając szczególną uwagę na twarz oraz szyję. Krem należy wmasowywać okrężnymi ruchami. Kilka lat później Twoja skóra podziękuje Ci za to codzienne poświęcenie jej odrobiny uwagi. Oto dlaczego:

Młodość wymalowana na twarzy

Twarz, szyja oraz dekolt są najbardziej wrażliwymi obszarami kobiecej skóry. Dlatego właśnie w tych miejscach powinno się stosować dobry krem nawilżający, który zapewni regenerację komórkom skóry, a także uchroni je przed szkodliwymi czynnikami otoczenia.

Zmniejszone ryzyko niedoskonałości

Odpowiednio dobrany krem do twarzy może pomóc skórze w zachowaniu tzw. równowagi. W tym przypadku należy dobrać krem do cery tłustej, normalnej, suchej lub mieszanej. Masz do wyboru bardzo szeroką gamę kosmetyków, dlatego warto posiłkować się opiniami specjalistów. To właśnie odpowiednio dobrany krem do twarzy warunkuje o nieskazitelności Twojej skóry. Niestety, nietrafiony zakup może zaognić problem lub wywołać go od zera.

Mniej widoczne zmarszczki i przebarwienia

Oprócz dobrego wyglądu i samopoczucia, zaletą regularnego nawilżania cery jest pomoc w ukryciu istniejących już skaz na Twojej skórze. W ten sposób mniej widoczne staną się zmarszczki, ponieważ dobrze nawilżona skóra staje się pełniejsza i jędrniejsza. Intensywnie nawilżona skóra szybciej się regeneruje, a więc zmniejszysz także widoczność przebarwień słonecznych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)